REKLAMA
REKLAMA

SKOK w nową jakość!

Rozmowa z Bogdanem Florkiem, Wiceprezesem Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo- Kredytowej w Sanoku. Instytucji finansowych nie brakuje w naszym regionie. Co sprawia, że Bieszczadzka SKOK cieszy się już 17 lat, coraz większym uznaniem wśród klientów?

Sądzę, że wpływa na to kilka okoliczności: życzliwe podejście do klienta, jakość świadczonych usług oraz korzystne warunki zawierania umów kredytowych. Ostatnio przybywa nam osób nie tylko w młodym wieku, ale i emerytów. Przekonuje ich do nas otwartość na klienta i szybkie spełnianie jego oczekiwań. Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby, dla których ważnym elementem podjęcia decyzji skorzystania z oferty Kasy jest fakt, że jest to instytucja finansowa o 100% udziale kapitału polskiego, tj. kapitału naszych członków. Jesteśmy na rynku już 17 lat. Matecznikiem naszym był Autosan, gdzie w roku 1996 Kasa powstała i był pierwszy punkt obsługi. Obecnie mamy oprócz centrali, 6 oddziałów z 33 punktami kasowymi, które obsługują ponad 20 tys. naszych członków.

Co proponuje Bieszczadzka SKOK swoim członkom i klientom?

Ludzie zaciągają u nas kredyty na podreperowanie budżetu, sfinansowanie uroczystości rodzinnych, zakup sprzętu AGD, samochodu albo remont mieszkania. Dużą popularnością cieszą się pożyczki na spłatę zobowiązań w innych instytucjach pożyczkowych(banki, parabanki).
Ponadto w naszych placówkach można dokonywać opłat rachunków za prąd, gaz, czynsz, telefon itp. Realizujemy również międzynarodowe i krajowe przekazy Western Union. Z naszych usług korzystają chętnie rolnicy i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Po zmianie ustawy o SKOK, możemy obecnie obsługiwać tzw. III sektor tj. stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, związki wyznaniowe, parafie kościelne.

Najnowszą ofertą finansową Bieszczadzkiej SKOK jest pożyczka „GRATIS”. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Główną zaletą tej pożyczki jest brak prowizji i opłaty przygotowawczej za jej udzielenie, co ma znaczny wpływ na obniżenie całkowitego kosztu kredytu. Spłatę tej pożyczki można rozłożyć nawet do 20 lat. Mogą otrzymać ją osoby o stałym źródle dochodów tj. zatrudnieni na umowę o pracę, ale także pracujący na umowę-zlecenie, umowę o dzieło, jeżeli będą posiadać poręczenie osoby fizycznej o dobrym statusie finansowym i stałej pracy. Pożyczka skierowana jest również do emerytów i rencistów. Pożyczka GRATIS  może również być przeznaczona na spłatę innych zobowiązań (konsolidację). Dla osób zainteresowanych  pożyczką „GRATIS” podaję reprezentatywny przykład: Pożyczka udzielona dnia 06.12.2013 r. w kwocie 8000 zł w opcji z ubezpieczeniem płatnym do raty. Pierwsza rata pożyczki płatna 06.01.2014 r. Okres  kredytowania 72 miesiące, rata wynosi 186,36 zł. zgodnie z harmonogramem planu spłaty. Oprocentowanie nominalne, zmienne wynosi 14,90 % , RRSO wynosi 19,38 %. Suma całkowitego kosztu pożyczki wynosi 4 973,85 zł na którą składa się; prowizja za udzielenie pożyczki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 0,00 zł suma odsetek za cały okres kredytowania 4 149,76 zł oraz suma ubezpieczenia za cały okres kredytowania 824,09 zł z parametrem dla osób do 65 roku życia. Całkowita kwota do zapłaty przez pożyczkobiorcę wynosi 12 973,85zł

W ostatnim czasie dużo się mówi o ubezpieczeniach w SKOK, czy w waszych placówkach można również ubezpieczyć mieszkanie, dom czy samochód?

Tak, oczywiście posiadamy szeroką ofertę ubezpieczeniową SKOK UBEZPIECZENIA. Mogą z niej korzystać nie tylko członkowie SKOK. Oferta nasza jest konkurencyjna, ze względu na atrakcyjne zniżki przy ubezpieczeniu domu, mieszkania czy samochodu.

Jakie ważne zmiany zaszły w sektorze kas spółdzielczych od października 2012r. i jaki one mają wpływ na działalność tych instytucji?

Od października 2012 r. wszystkie kasy spółdzielcze zostały objęte nadzorem państwowym przez Komisję Nadzoru Finansowego, Urząd który nadzoruje również sektor bankowy i ubezpieczeniowy. Niedawno, bo 29 listopada br. weszły również w życie przepisy o gwarancji środków pieniężnych w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Podobnie jak w bankach, depozyty naszych członków są objęte gwarancją wypłaty do kwoty 100 tys. euro.
Wprowadzone ustawowe zmiany dały nową jakość w funkcjonowaniu kas spółdzielczych. Wdrażane też systemowe, nowoczesne rozwiązania zarządzania ryzykiem w kasach, wpływają na polepszenie konkurencyjności sektora kas spółdzielczych w Polsce. Na pewno wzmocni to ich wiarygodność i bezpieczeństwo. Świadczą one bowiem, typowe niszowe usługi, dla których jest miejsce w polskim sektorze bankowym.

Korzystając z okazji, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, chciałbym życzyć w imieniu Zarządu, zdrowych i spokojnych Świąt oraz sukcesów i spełnienia marzeń w nadchodzącym 2014 r. wszystkim członkom Bieszczadzkiej SKOK.

Nasze oddziały:
Sanok, ul.Traugutta 9, tel. 13 46 42 320
Sanok, ul. Kościuszki 11, tel. 13 46 44 279
Lesko, ul. Parkowa 11, tel. 13 46 98 045
Brzozów, ul. Pl. Grunwaldzki 5, tel. 13 43 44 165

Tekst sponsorowany

21-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook