REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe przygotowały Szlachetną Paczkę (ZDJĘCIA)

SANOK, BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Więziennej Zakładu Karnego w Nowym Łupkowie oraz policjanci z sanockiej Komendy także przyłączyli się do Szlachetnej Paczki. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy udało się pomóc dwóm rodzinom.

Funkcjonariusze SW z Zakładu Karnego w Łupkowie po raz kolejny zostali wolontariuszami akcji „Szlachetna Paczka” – zebrali 775 zł, które przekazali nauczycielom ze szkoły podstawowej w Łupkowie, organizującym pomoc dla ubogiej rodziny z tej miejscowości

Szlachetna paczka trafiła do małżeństwa wychowującego dwójkę małych dzieci. Rodzina żyje w rejonie o dużym bezrobociu, gdzie trudno znaleźć dobrze płatną pracę. Ojciec pracuje jako budowlaniec z dala od miejsca zamieszkania, dlatego z bliskimi widuje się tylko w weekendy. Jego zarobki pozwalają jedynie na zaspokojenie elementarnych potrzeb rodziny. Mama nie ma możliwości podjęcia pracy, gdyż opiekuje się dwójką bardzo małych dzieci, a w lutym urodzi trzecie. Rodzina mieszka w małej, wynajmowanej kawalerce. Cały trud opieki nad dziećmi i prowadzenia domu spoczywa na barkach mamy, która jednak nie narzeka, mówi, że dzieci są jej największą radością.

Rodzina najbardziej potrzebowała żywności, środków czystości, pościeli i ubrań dla dzieci. I taki właśnie asortyment został zgromadzony dzięki temu, że do akcji „Szlachetna Paczka”, zorganizowanej przez nauczycieli z miejscowej szkoły podstawowej włączyła się cała społeczność Łupkowa – jedni oferowali pieniądze, a inni przynosili niezbędne przedmioty. W tym przedsięwzięciu nie mogło oczywiście zabraknąć funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Łupkowie, którzy od wielu lat chętnie przyłączają się do różnych akcji charytatywnych. „Szlachetna paczka” trafiła do potrzebujących w piątek 6 grudnia, w związku z czym dzieci znalazły w niej również słodycze i zabawki, które sprawiły im wiele radości.

tekst i zdjęcia: mjr Henryk Antoniewicz


 

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W sobotę kilkanaście paczek zawieźli do magazynu „Szlachetnej Paczki”. Następnie prezenty trafiły do jednej z rodzin powiatu sanockiego.

W tym roku w do akcji przyłączyli się również policjanci i pracownicy sanockiej jednostki. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji funkcjonariusze zakupili sprzęt AGD, produkty żywnościowe, środki czystości oraz odzież i obuwie dla dzieci.

W sobotę przygotowane paczki policjanci zawieźli do magazynu mieszczącego się w jednej z sanockich szkół. Podarki następnie trafiły do wybranej rodziny. Liczymy, że sprawiły radość i wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych osób.

źródło: SW ZK w Łupkowie, KPP Sanok

10-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)