REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe przygotowały Szlachetną Paczkę (ZDJĘCIA)

SANOK, BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Więziennej Zakładu Karnego w Nowym Łupkowie oraz policjanci z sanockiej Komendy także przyłączyli się do Szlachetnej Paczki. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy udało się pomóc dwóm rodzinom.

Funkcjonariusze SW z Zakładu Karnego w Łupkowie po raz kolejny zostali wolontariuszami akcji „Szlachetna Paczka” – zebrali 775 zł, które przekazali nauczycielom ze szkoły podstawowej w Łupkowie, organizującym pomoc dla ubogiej rodziny z tej miejscowości

Szlachetna paczka trafiła do małżeństwa wychowującego dwójkę małych dzieci. Rodzina żyje w rejonie o dużym bezrobociu, gdzie trudno znaleźć dobrze płatną pracę. Ojciec pracuje jako budowlaniec z dala od miejsca zamieszkania, dlatego z bliskimi widuje się tylko w weekendy. Jego zarobki pozwalają jedynie na zaspokojenie elementarnych potrzeb rodziny. Mama nie ma możliwości podjęcia pracy, gdyż opiekuje się dwójką bardzo małych dzieci, a w lutym urodzi trzecie. Rodzina mieszka w małej, wynajmowanej kawalerce. Cały trud opieki nad dziećmi i prowadzenia domu spoczywa na barkach mamy, która jednak nie narzeka, mówi, że dzieci są jej największą radością.

Rodzina najbardziej potrzebowała żywności, środków czystości, pościeli i ubrań dla dzieci. I taki właśnie asortyment został zgromadzony dzięki temu, że do akcji „Szlachetna Paczka”, zorganizowanej przez nauczycieli z miejscowej szkoły podstawowej włączyła się cała społeczność Łupkowa – jedni oferowali pieniądze, a inni przynosili niezbędne przedmioty. W tym przedsięwzięciu nie mogło oczywiście zabraknąć funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Łupkowie, którzy od wielu lat chętnie przyłączają się do różnych akcji charytatywnych. „Szlachetna paczka” trafiła do potrzebujących w piątek 6 grudnia, w związku z czym dzieci znalazły w niej również słodycze i zabawki, które sprawiły im wiele radości.

tekst i zdjęcia: mjr Henryk Antoniewicz


 

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W sobotę kilkanaście paczek zawieźli do magazynu „Szlachetnej Paczki”. Następnie prezenty trafiły do jednej z rodzin powiatu sanockiego.

W tym roku w do akcji przyłączyli się również policjanci i pracownicy sanockiej jednostki. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji funkcjonariusze zakupili sprzęt AGD, produkty żywnościowe, środki czystości oraz odzież i obuwie dla dzieci.

W sobotę przygotowane paczki policjanci zawieźli do magazynu mieszczącego się w jednej z sanockich szkół. Podarki następnie trafiły do wybranej rodziny. Liczymy, że sprawiły radość i wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych osób.

źródło: SW ZK w Łupkowie, KPP Sanok

10-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)