REKLAMA
REKLAMA

Spalił krzyż i ukradł figurę Chrystusa

RABE / PODKARPACIE. Policjanci ustalili sprawcę zniszczenia krzyża w Rabem w gminie Czarna. O zniknięciu krzyża z posesji zawiadomił w niedzielę właściciel. Policjanci Wydziału Kryminalnego ustrzyckiej komendy odzyskali zniszczoną figurę, która była na krzyżu.

O zniknięciu krzyża zawiadomił Policję 56-letni mieszkaniec Rabego, właściciel posesji, na której stał krzyż. Poinformował, że drewniany krzyż z figurą Chrystusa stał w tym miejscu od ponad 60 lat. On sam zmienił zmurszały krzyż około 8 lat temu, pozostawiając na nim mosiężną figurę. W niedzielę, 24 lutego zorientował się, że na jego podwórku brakuje krzyża. Technik kryminalistyki i funkcjonariusz dochodzeniówki przeprowadzili oględziny tego miejsca.

Policjanci rozpoczęli działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili sprawcę zniszczenia krzyża, okazał się nim 45-letni mieszkaniec gminy Czarna. Mężczyzna przyznał się do zniszczenia krzyża i figury. Drewniany krzyż spalił, natomiast ramiona figury obciął szlifierką i wrzucił do strumienia. Zniszczoną figurę Chrystusa 45-latek oddał policjantom.

Sprawę wyjaśnia wydział kryminalny ustrzyckiej komendy Policji.

KPP Ustrzyki Dolne

01-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)