REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie opłatkowe w nowym Ośrodku Kultury w Szczawnem (ZDJĘCIA)

SZCZAWNE / PODKARPACIE. 20 grudnia 2013r. w Ośrodku Kultury w Szczawnem po raz pierwszy odbyło się Spotkanie Wigilijne, w którym wzięli  udział mieszkańcy miejscowości Szczawne, Kulaszne i Wysoczany, przedstawiciele władz Gminy Komańcza, Samorządów,  organizacji, sponsorzy oraz  zaproszeni księża.

Uroczystość rozpoczęto jasełkami w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szczawnego oraz koncertem kolęd w wykonaniu A. Demkowicz  i K. Galik-Harhaj.

Tradycyjnie najważniejszym wydarzeniem Wigilii jest tradycyjna wieczerza, którą wspólną modlitwą, odczytaniem  fragmentu Pisma Świętego, życzeniami i błogosławieństwem rozpoczęli ks. Bolesław Burek – Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Rzepedzi i ks. Julian Felenczak – Proboszcz Parafii Prawosławnej w Morochowie.

Po modlitwie dzielono się opłatkiem, składano sobie najserdeczniejsze życzenia, a następnie przystąpiono do konsumpcji potraw wigilijnych i wspólnego kolędowania. Spotkanie wigilijne zapewne pozostanie na dłuższy czas w pamięci wszystkich gości.

30-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)