REKLAMA
REKLAMA

Starości nie ma, są tylko wspomnienia. Dzień Seniora w Niebieszczanach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 17 listopada w Niebieszczanach świętowali seniorzy. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w miejscowym kościele, następnie w Domu Ludowym odbyła się część oficjalna, zakończona zabawą taneczną.

O godz. 14.00 została odprawiona msza św. w intencji seniorów, a bezpośrednio po niej rozpoczęło się spotkanie w domu ludowym. Uczestników zaproszono na poczęstunek i program artystyczny.

Organizatorzy uroczystości –GOK w Sanoku wraz z KGW w Niebieszczanach – zadbali o to, aby seniorzy przyjemnie mogli spędzić niedzielne popołudnie. KGW prężnie działa od wielu lat pod kierownictwem pań: Danuty Cyganik i Władysławy Błaszczak. Jednym z najważniejszych zadań koła jest kultywowanie tradycji w dziedzinie żywienia oraz organizacja imprez kulturalnych i rozrywkowych dla mieszkańców wsi. Tym razem wiele osób zaangażowało się w organizowanie imprezy.

Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością Seniorów z Niebieszczan, znaleźli się m.in.: Anna Hałas– wójt gminy Sanok, Wacław Krawczyk – wicestarosta sanocki, radni: Bogumiła Bobola, Marta Myćka oraz Stanisław Fal, Marian Cyrek Prezes PASS-POL , Marian Procko– dyrektor szkoły podst., ks. Szczepan SemenowiczJan Tomczewski –lekarz, Marian Czubek –sołtys wsi.

Dyrektor GOK-u Krystyna Kafara przedstawiła program imprezy, a następnie zespół „Strachoczanie” zaprezentował obrzęd „Narodziny dziecka”. Oprawę muzyczną przygotowała kapela ludowa „Kamraty”. Nie zabrakło też małych artystów. Wzruszającym był zwłaszcza występ zespołu wokalno-tanecznego „Malinki” ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach, którym opiekuje się i prowadzi od dwóch lat pani Jolanta Błaszczak. Pełni podziwu dla małych tancerzy seniorzy patrzyli na roześmiane buzie dzieci, nie szczędząc im gromkich braw. Radość dzieci stała się także radością wszystkich obecnych.
Krótki program słowno-muzyczny „Klub Seniora na wesoło” przedstawili uczniowie klasy 6a pod opieką pani Joanny Solon.

Spotkanie Seniorów i wysoka na nim frekwencja, pokazała, że starsi mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczą w życiu społeczności lokalnej. Była to wielka i bardzo ważna dla nich uroczystość. Cała impreza zakończyła się zabawą taneczną.

źródło: materiał nadesłany

21-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)