REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

Strażnicy miejscy uratowali psa

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy strażnicy miejscy, dzięki czujności mieszkanki ul. Niecałej, uratowali porzuconego psa przed śmiercią. Nie jest to pierwsza tego typu interwencja podczas tegorocznych wakacji.

 
W niedzielę 4 sierpnia, strażnicy miejscy zostali zawiadomieni przez jedną z sanoczanek o tym, że przy ul. Niecałej w zaroślach przywiązany jest pies. Według jej informacji zwierzę przebywało tam od soboty. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zobaczyli wygłodniałe, spragnione i wyczerpane upałem zwierzę. Okazało się, że pies był uwiązany na dwudziestocentymetrowej smyczy. Strażnicy uwolnili psa, uspokoili go, a następnie przewieźli do przytuliska funkcjonującego przy ośrodku Brata Alberta w Sanoku.
Sprawa została przekazana policji.

Obowiązujące przepisy zaostrzają kary nakładane na osoby źle traktujące zwierzęta. Obecnie za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

06-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)