REKLAMA
REKLAMA

Sukces ucznia sanockiej „Budowlanki”

SANOK / PODKARPACIE. W Nowym Sączu odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Prawo startu w tej prestiżowej olimpiadzie zdobył uczeń klasy 4TBa z Zespołu Szkół nr 4 Ireneusz Wyżycki. W stawce 82 uczestników, uczeń sanockiej „Budowlanki” wywalczył tytuł finalisty.

Słowo „wywalczył” jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ zagadnienia jakie mieli do rozwiązania uczestnicy zawodów, były bardzo trudne. Irek zdobył prawo startu w olimpiadzie centralnej na zawodach okręgowych w Rzeszowie, gdzie zajął 7. miejsce – ostatnie premiowane awansem. Tymczasem w zmaganiach finałowych, z drużyny Podkarpacia, lepszy od Irka okazał się tylko uczeń z Mielca. O trudności zadań niech świadczy fakt, że po raz pierwszy od wielu lat nikt z naszego okręgu nie zdobył tytułu laureata olimpiady.

Tytuł finalisty olimpiady centralnej zwalnia Irka z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z wynikiem 100% oraz daje mu wstęp na dowolną uczelnię techniczną w Polsce bez postępowania kwalifikacyjnego. W ubiegłym roku akademickim na Politechnikę Rzeszowską było 5 chętnych na 1 miejsce!

źródło: materiały nadesłane

16-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)