REKLAMA
REKLAMA

Sukces zespołu Creative Quintet we Włoszech

SANOK / PODKARPACIE. Zespół Creative Quintet z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w pieknym stylu zakończył artystyczny wyjazd do Włoch wraz z prowadzącymi pedagogami – Grażyną Dziok, Dorotą Skibicką i Andrzejem Smolikiem. 

 

Zespół w składzie: Dominika Witowicz – skrzypce, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas, znany już z kilku pięknych sukcesów w kraju oraz prestiżowych koncertów w Sanoku i na Podkarpaciu, zdobył II nagrodę w 38 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo w kat. I – wśród 7 zgłoszonych zespołów kameralnych wykonujących muzykę rozrywkową, jazzową i kompozycje Astora Piazzolli. Dodatkowo zespół otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów Astora Piazzolli. Nagrody jakie otrzymali to: 1100 euro, piękna srebrna statuetka i dyplom laureatów. Kolejną nagrodą było zaproszenie do wykonania całego programu – 4 utworów (co jest ewenementem) – na koncercie laureatów oraz nagranie tego występu dla potrzeb włoskich mediów oraz organizatorów. Występ w pięknym Teatrze Miejskim „Astra” przy pełnej widowni prawie 800 osób, został przyjęty ogromnymi brawami i pozostał niezapomnianym przeżyciem dla piątki utalentowanych naszych medalistów i ich opiekunów. Był to jedyny medal wśród dość licznej ekipy wykonawców z Polski.

Udanie swój występ zakończył Rafał Pałacki, sanocki akordeonista wystąpił dodatkowo w kat. solistów do 18 lat i zdobył 10 lokatę na 24 wykonawców, będąc  jednym z najmłodszych uczestników.

W międzyczasie dzieci zwiedziły – poza miastem akordeonu – Castelfidardo, w którym jest pomnik akordeonu – piękne Loreto, Recanati oraz w drodze powrotnej stolicę  Słoweni – Lublanę.

Na ogromne uznanie zasługuje szerokie grono darczyńców, dzięki którym wyjazd był możliwy, wśród których należy wyróżnić: Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Sanoku, Firmę Herb Bolesława Szybista oraz Stomil Sanok S.A.

 

27-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)