REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

Światła i ruch wahadłowy zmorą kierowców? Zobacz objazdy drogi Zagórz-Komańcza

ZAGÓRZ / KOMAŃCZA. W związku z kompleksową przebudową drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz – Komańcza na całym ponad 28 kilometrowym odcinku na podróżnych czeka sporo utrudnień,na przykład w postaci ruchu wahadłowego i to aż w 13 miejscach.

Najdłużej (15 minut) kierowcy muszą stać na dwóch odcinkach objętych ruchem wahadłowym: w Kulasznym oraz Czaszynie. Tak zwane „wahadełka” są też w: Zagórzu, Tarnawie Dolnej, Czaszynie, Brzozowcu, miejscowości Szczawne, Rzepedzi, Jaworniku i Komańczy. Na jednym z wahadeł w Zagórzu oraz Rzepedzi do późnych godzin popołudniowych ruchem kierują uprawnione do tego osoby. Ruch wahadłowy odbywa się także na wszystkich obiektach mostowych – a jest ich aż 10 – zarówno na trzech mostach objazdowych, jak i na pozostałych siedmiu przebudowywanych połówkowo.

Proponowane objazdy:
Z Zagórza do Komańczy – kto chce ominąć roboty drogowe musi z Zagórza kierować się na Lesko, Baligród, Cisną, a stamtąd do Komańczy.

Z Komańczy do Zagórza – chcąc dojechać z Komańczy do Zagórza – bez utrudnień – trzeba z Komańczy kierować się na Jaśliska, stamtąd do Rymanowa, Sanoka i do Zagórza.

Z Ustrzyk Górnych do Barwinka – w  tym przypadku PZDW proponuje, aby jechać drogą wojewódzką nr 897 przez Komańczę do Tylawy i stamtąd do Barwinka.

Z Ustrzyk Dolnych do Barwinka – utrudnienia ominiemy poruszając się drogami krajowymi przez Zagórz, Sanok, Miejsce Piastowe aż do Barwinka.

Z Leska do Komańczy – trzeba jechać przez Baligród, Cisną, a stamtąd do Komańczy.

źródło: UMWP

15-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)