REKLAMA
REKLAMA

Światła i ruch wahadłowy zmorą kierowców? Zobacz objazdy drogi Zagórz-Komańcza

ZAGÓRZ / KOMAŃCZA. W związku z kompleksową przebudową drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz – Komańcza na całym ponad 28 kilometrowym odcinku na podróżnych czeka sporo utrudnień,na przykład w postaci ruchu wahadłowego i to aż w 13 miejscach.

Najdłużej (15 minut) kierowcy muszą stać na dwóch odcinkach objętych ruchem wahadłowym: w Kulasznym oraz Czaszynie. Tak zwane „wahadełka” są też w: Zagórzu, Tarnawie Dolnej, Czaszynie, Brzozowcu, miejscowości Szczawne, Rzepedzi, Jaworniku i Komańczy. Na jednym z wahadeł w Zagórzu oraz Rzepedzi do późnych godzin popołudniowych ruchem kierują uprawnione do tego osoby. Ruch wahadłowy odbywa się także na wszystkich obiektach mostowych – a jest ich aż 10 – zarówno na trzech mostach objazdowych, jak i na pozostałych siedmiu przebudowywanych połówkowo.

Proponowane objazdy:
Z Zagórza do Komańczy – kto chce ominąć roboty drogowe musi z Zagórza kierować się na Lesko, Baligród, Cisną, a stamtąd do Komańczy.

Z Komańczy do Zagórza – chcąc dojechać z Komańczy do Zagórza – bez utrudnień – trzeba z Komańczy kierować się na Jaśliska, stamtąd do Rymanowa, Sanoka i do Zagórza.

Z Ustrzyk Górnych do Barwinka – w  tym przypadku PZDW proponuje, aby jechać drogą wojewódzką nr 897 przez Komańczę do Tylawy i stamtąd do Barwinka.

Z Ustrzyk Dolnych do Barwinka – utrudnienia ominiemy poruszając się drogami krajowymi przez Zagórz, Sanok, Miejsce Piastowe aż do Barwinka.

Z Leska do Komańczy – trzeba jechać przez Baligród, Cisną, a stamtąd do Komańczy.

źródło: UMWP

15-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)