REKLAMA
REKLAMA

Świetny występ 9-letniego Maćka w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W miniony weekend w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach. Nasz region reprezentowało dwóch uczestników, jeden z nich zajął czwarte miejsce w Polsce.

W dniach 01-04.08 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Do rywalizacji w hali Urania w Olsztynie przystąpiło 700 zawodników z całej Polski podzielonych na grupy do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18 oddzielnie dla chłopców i dziewczynek. Klub KS Komunalni Sanok reprezentowało dwóch zawodników 10-letni Jan Zając oraz 9-letni Maciej Czopor.

W pierwszych dniach rywalizacja toczyła się w turnieju szachów szybkich. Zawodnicy grali tempem 15 minut + 10s na ruch. W najliczniej obsadzonej grupie chłopców do lat 10 w której wystartowało 105 osób 55 miejsce zajął Janek Zając. Natomiast drugi z naszych reprezentantów Maciej Czopor potwierdził, że należy do najlepszych w kraju. Maciek w tej grupie zajął 6 miejsce o 0,5pkt przegrywając brązowy medal.

Następnie zawodnicy grali w turnieju szachów błyskawicznych (tempo 6min+4s na ruch). Janek uplasował się na 70 pozycji, natomiast Maciek zagrał fantastycznie ostatecznie plasując się na 4 miejscu w Polsce. Porażka w ostatniej partii przekreśliła szansę na srebrny medal. Jest  to i tak najlepszy wynik 9-letniego szachisty w jego występach w Mistrzostwach Polski.

Trzeba zaznaczyć, że Maciek gra w szachy niespełna 2 lata, natomiast zawodnicy z którymi rywalizował grają średnio od 4 lat. Serdeczne gratulacje dla zawodników, rodziców oraz dla trenera Daniela Kopczyka, który przygotował Maćka do turnieju.

05-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)