REKLAMA
REKLAMA

Święto Drzewa w Cisnej z udziałem najmłodszych (ZDJĘCIA)

CISNA / PODKARPACIE. Z okazji przypadającego 10 października Święta Drzewa, Nadleśnictwo Cisna zorganizowało zajęcia dla dzieci klas 0-3 miejscowego Zespołu Szkół.

We współpracy z Fundacją Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej przygotowano szereg atrakcji dla gości. Na początku dzieciaki uczestniczyły w prezentacji na temat rekordowych drzew. Rozmiary czy wiek osiągany przez drzewa wzbudziły niekłamane zdziwienie uczestników. Następnie w terenie dzieci dostały do rozciągnięcia sznurki o długości odpowiadającej obwodowi największego drzewa Polski, Europy i Świata – ich rozwinięcie wprawiło je w wielkie zaskoczenie.

Tego dnia wszystkie klasy zasadziły swoje drzewa, opatrzone okolicznościowymi certyfikatami. Świętowanie zakończono zabawami w przeciąganie liny, zbieraniem liści do wykonania prac plastycznych. W trakcie podsumowania Święta Drzewa, które odbyło się już w budynku szkoły, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi prezentami.

Święto Drzewa 2013 w Cisnej potrwa jeszcze do końca miesiąca, a to z uwagi na ogłoszony konkurs fotograficzny dla dzieci i rodziców.

 

 

Mateusz Świerczyński
RDLP

11-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)