REKLAMA
REKLAMA

Święto Drzewa w Cisnej z udziałem najmłodszych (ZDJĘCIA)

CISNA / PODKARPACIE. Z okazji przypadającego 10 października Święta Drzewa, Nadleśnictwo Cisna zorganizowało zajęcia dla dzieci klas 0-3 miejscowego Zespołu Szkół.

We współpracy z Fundacją Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej przygotowano szereg atrakcji dla gości. Na początku dzieciaki uczestniczyły w prezentacji na temat rekordowych drzew. Rozmiary czy wiek osiągany przez drzewa wzbudziły niekłamane zdziwienie uczestników. Następnie w terenie dzieci dostały do rozciągnięcia sznurki o długości odpowiadającej obwodowi największego drzewa Polski, Europy i Świata – ich rozwinięcie wprawiło je w wielkie zaskoczenie.

Tego dnia wszystkie klasy zasadziły swoje drzewa, opatrzone okolicznościowymi certyfikatami. Świętowanie zakończono zabawami w przeciąganie liny, zbieraniem liści do wykonania prac plastycznych. W trakcie podsumowania Święta Drzewa, które odbyło się już w budynku szkoły, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi prezentami.

Święto Drzewa 2013 w Cisnej potrwa jeszcze do końca miesiąca, a to z uwagi na ogłoszony konkurs fotograficzny dla dzieci i rodziców.

 

 

Mateusz Świerczyński
RDLP

11-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)