REKLAMA
REKLAMA

Syndyk: Dołożę wszelkich starań by Autosanu nie „zaorać”. Załoga otrzyma wypłatę zaległych wynagrodzeń.

SANOK / PODKARPACIE. Do Autosanu wkroczył dzisiaj syndyk powołany przez Sąd Gospodarczy w Krośnie. Zabezpieczył majątek upadłej spółki. Spotkał się z zarządem fabryki i związkowcami, których poinformował, że załoga może liczyć na wypłatę zaległych wynagrodzeń.

 

Syndyk Ludwik Noworolski zapoznał się z sytuacją w spółce. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o tym, jakie perspektywy stoją przed zakładem. Syndyk nie wyklucza jednak realizacji kontraktów, które spółka zawarła przed ogłoszeniem upadłości. Wszystko zależy jednak od oceny tych kontaktów.

Dołożę wszelkich starań, by fabryki nie „zaorać” – podkreśla syndyk.

Ludwik Noworolski zapowiedział, że w ciągu miesiąca złoży wniosek do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o wypłatę zaległych wynagrodzeń.

W moim przekonaniu pracownicy mogą liczyć na wypłatę tych pieniędzy – podkreśla syndyk. – Nie ma potrzeby tragizować i siać defetyzm.

Od jutra w zakładzie rozpocznie się inwentaryzacja majątku upadłej spółki. W ciągu miesiąca sprawozdanie z inwentaryzacji trafi do rąk sędziego komisarza, powołanego przez Sąd Gospodarczy w Krośnie i do Urzędu Skarbowego. Z majątku spółki będą zaspokajane roszczenia finansowe wierzycieli, które wynoszą obecnie 35 mln zł.

 

 

08-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)