REKLAMA
REKLAMA

Szachiści z Sanoka w Mistrzostwach Europy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 13-15 grudzień 2013r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Seniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Na starcie stanęło ponad 1100 zawodników z całej Europy. Na liście startowej aż 120 zawodników posiadało kategorie mistrzowskie (41 arcymistrzów Świata).

W tym doborowym gronie znalazło się dwóch zawodników z Sanoka, najlepszy obecnie sanocki szachista Daniel Kopczyk oraz jeden z największych talentów szachowych w Polsce 9-letni Maciej Czopor.

W pierwszym dniu zawodów rozgrywano turniej szachów błyskawicznych tempem 3min+2s na ruch systemem mecz i rewanż. Szachiści z Sanoka walczyli bardzo dzielnie na możliwe 22pkt Daniel Kopczyk zdobył 12,5 pkt plasując się na pod koniec pierwszej 100, natomiast junior Maciek Czopor zdobył 9,5pkt zajmując w kategorii do lat 10 świetne 6 miejsce. Brązowy medal mistrzostw Europy zdobył aktualny mistrz Polski w szachach klasycznych arcymistrz Bartosz Soćko. W dniach 14-15 rozegrano turniej szachów szybkich. Zawodnicy grali tempem 15min + 10s. Po rozegraniu 11 partii Daniel Kopczyk zdobył 7,5 pkt dzieląc miejsca od 56 do 96, natomiast Maciej Czopor zdobył 5,5 pkt co dało mu 5 miejsce do lat 10.

Utalentowany junior uległ zawodnikom z Białorusi, Rosji i Hiszpani. Na uwagę zasługuje fakt iż gdyby prowadzona była klasyfikacja do lat 9 to Maciej Czopor był najlepszy zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych. Dla młodego zawodnika Komunalnych Sanok było to świetne przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów w szachach klasycznych, które odbędą się w dniach 2-9.03.2014 w Jastrzębiej Górze ( woj. pomorskie). Wyjazd zawodników na Mistrzostwa Europy był współfinansowany przez Wydział Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji gminy Miasta Sanok. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

materiał nadesłany

18-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)