ZS2 Zamek Lesko
PBS

Szachiści z Sanoka w Mistrzostwach Europy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 13-15 grudzień 2013r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Seniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Na starcie stanęło ponad 1100 zawodników z całej Europy. Na liście startowej aż 120 zawodników posiadało kategorie mistrzowskie (41 arcymistrzów Świata).

W tym doborowym gronie znalazło się dwóch zawodników z Sanoka, najlepszy obecnie sanocki szachista Daniel Kopczyk oraz jeden z największych talentów szachowych w Polsce 9-letni Maciej Czopor.

W pierwszym dniu zawodów rozgrywano turniej szachów błyskawicznych tempem 3min+2s na ruch systemem mecz i rewanż. Szachiści z Sanoka walczyli bardzo dzielnie na możliwe 22pkt Daniel Kopczyk zdobył 12,5 pkt plasując się na pod koniec pierwszej 100, natomiast junior Maciek Czopor zdobył 9,5pkt zajmując w kategorii do lat 10 świetne 6 miejsce. Brązowy medal mistrzostw Europy zdobył aktualny mistrz Polski w szachach klasycznych arcymistrz Bartosz Soćko. W dniach 14-15 rozegrano turniej szachów szybkich. Zawodnicy grali tempem 15min + 10s. Po rozegraniu 11 partii Daniel Kopczyk zdobył 7,5 pkt dzieląc miejsca od 56 do 96, natomiast Maciej Czopor zdobył 5,5 pkt co dało mu 5 miejsce do lat 10.

Utalentowany junior uległ zawodnikom z Białorusi, Rosji i Hiszpani. Na uwagę zasługuje fakt iż gdyby prowadzona była klasyfikacja do lat 9 to Maciej Czopor był najlepszy zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych. Dla młodego zawodnika Komunalnych Sanok było to świetne przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów w szachach klasycznych, które odbędą się w dniach 2-9.03.2014 w Jastrzębiej Górze ( woj. pomorskie). Wyjazd zawodników na Mistrzostwa Europy był współfinansowany przez Wydział Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji gminy Miasta Sanok. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!