REKLAMA
REKLAMA

Szkolenia z samoobrony dla kobiet

SANOK / PODKARPACIE. Kilkanaście sanoczanek bierze już udział w warsztatach „Prawo i samoobrona”. Odbywają się one w Sanoku, w ramach projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta” (strategia „Kobieta bezpieczna”)

realizowanego przez Miasto Sanok we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Sanoku.

Dofinansowanie na ten cel władze Miasta Sanoka zyskały z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”.

Zajęcia skierowane są do kobiet, głównie tych pracujących w systemie zmianowym, w zawodach sfeminizowanych, ale także tych, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. To pierwsza tura warsztatów, a będzie ich trzy. Każda obejmie 20 godzin zajęć (dwie godziny, trzy razy w tygodniu). Docelowo w trzech turach weźmie udział 60 kobiet.

Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej. Prowadzone są przez specjalistów od zagadnień prawnych oraz sztuk walk. Panie poznają aspekty prawne, psychologiczne, policyjne związane z kwestią bezpieczeństwa, a także elementy sztuki samoobrony, radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Sanoczanki są bardzo zaangażowane i z dużym zaciekawieniem uczestniczą w zajęciach. Istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału, bezpłatnie, w trzeciej turze warsztatów. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową, na adres: bezpieczniej@um.sanok.pl . W zgłoszeniu wystarczy podać imię nazwisko, nr telefonu i zaznaczyć: szkolenie z „Prawa i samoobrony”.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

20-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)