REKLAMA
REKLAMA

Trwa śledztwo prokuratorskie w związku z wydarzeniami na Cegielnianej

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratora Okręgowa w Krośnie podała do informacji publicznej informacje dotyczące zabójstwa Krystiana L. oraz śmierci Kamili M. i Andrzeja B.

W dniu 09.01.2013r. około godziny 7:00 Komenda Powiatowa Policji w Sanoku została powiadomiona o znalezieniu zwłok mężczyzny w m. Międzybrodzie. Denatem okazał się niespełna 30-letni mieszkaniec m. Lesko – Krystian L. Na jego ciele ujawniono rany postrzałowe zlokalizowane na głowie i klatce piersiowej.

Ustalenia policyjne wskazywały na możliwość nielegalnego posiadania w miejscu zamieszkania Andrzeja B. arsenału broni i amunicji.
Ze względu na powyższe, funkcjonariusze KPP w Sanoku, poruszając się dwoma nieoznakowanymi samochodami służbowymi, podjęli działania operacyjno – rozpoznawcze w okolicach mieszkania Andrzeja B. W trakcie czynności, w dniu 10.01.2013r. w kierunku funkcjonariuszy pozostających w jednym z pojazdów, z okien mieszkania Andrzeja B. padło około siedmiu strzałów. Cztery pociski utkwiły w samochodzie, funkcjonariusze nie odnieśli obrażeń.

Podjęto decyzję o sprowadzeniu pododdziału SPAP KWP w Rzeszowie oraz BOA KGP w Warszawie i wprowadzeniu ich do akcji. Czynności podjęte zostały również przez grupę negocjatorów i psychologów z KWP w Rzeszowie.

Z ustaleń Policji wynikało, iż w mieszkaniu Andrzeja B. znajduje się kobieta, ponadto wymieniony posiadał w mieszkaniu 2 psy.
Mimo wielokrotnie, do późnych godzin nocnych, ponawianych prób nawiązania przez służby policyjne kontaktu z Andrzejem B., nie zdołano tego uczynić ze względu na brak reakcji z jego strony.

11 stycznia 2013r. około godziny 1:00 sztab kierujący akcją zdecydował o siłowym wejściu do mieszkania Andrzeja B.
W toku dokonanych przez prokuratora w dniu 11.01.2013r. oględzin miejsca zdarzenia tj. mieszkania przy ulicy Cegielnianej w Sanoku, zajmowanego przez Andrzeja B. ujawniono następujące fakty:

– przed akcją interwencyjną policji, drzwi wejściowe do mieszkania zostały zabarykadowane od wewnątrz poprzez zastawienie ich meblami i lodówką,
– w sypialni na łóżku leżały ciała Andrzeja B. i Kamili M. z widocznymi ranami postrzałowymi głowy. Ciała ułożone były obok siebie,
w prawej ręce Andrzej B. trzymał odbezpieczoną broń krótką, pistolet produkcji rosyjskiej kaliber 9 mm,
– obok łóżka ujawniono magazynki z amunicją do pistoletu – pistolet nie miał zamontowanego tłumika, chociaż urządzenie to zostało zabezpieczone w mieszkaniu,
– w salonie ujawniono zwłoki psa rasy shar – pei – mieszaniec, które zabezpieczono i które poddane będą sekcji zwłok.

W trakcie przeprowadzonych czynności procesowych ustalono również, że Kamila M. od około 6 miesięcy zamieszkiwała z Andrzejem B. i była zaangażowana uczuciowo w ten związek. Zamieszkiwała z Andrzejem B. za wiedzą i zgodą rodziców.

W dniu 12.01.2013r. przy udziale prokuratora prowadzącego śledztwo przeprowadzone zostały oględziny zewnętrzne i sekcje zwłok Andrzeja B. i Kamili M. Wstępne ustalenia sekcji wskazują, że:

– bezpośrednią przyczyną zgonu były obrażenia powstałe wskutek ran postrzałowych głowy po oddanym 1 strzale w okolice prawych skroni zarówno w przypadku Andrzeja B. jak i Kamili M.,
– ich zgon nastąpił w tym samym czasie, w stosunkowo krótkim odstępie przed podjęciem interwencji przez policję,
– poza ranami postrzałowymi na zwłokach Kamili M. nie ujawniono żadnych innych obrażeń wskazujących na użycie wobec niej przemocy.

W trakcie sekcji zwłok pobrano materiał do dalszych badań m. in. do badań toksykologicznych, które dadzą odpowiedź na pytanie czy w/w znajdowali się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Zabezpieczono inne ślady do szczegółowych badań kryminalistycznych. W sprawie niezbędne będzie również uzyskanie opinii balistycznej.

W chwili obecnej trwają intensywne czynności procesowe w sprawie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności czynów objętych śledztwem.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie i Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Krośnie

16-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym: