REKLAMA
REKLAMA

Trzeźwy poranek na bieszczadzkich drogach

BIESZCZADY, LESKO / PODKARPACIE. Ponad stu kierowców wczoraj rano zostało przebadanych na obecność alkoholu w organizmie, w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, prowadzonej na drogach powiatu leskiego i bieszczadzkiego. Policjanci ujawnili czterech nietrzeźwych kierujących.

Od czwartej rano policjanci z drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem takich policyjnych działań jest wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg. Pomimo trudnych warunków drogowych, informacji o karach za jazdę w stanie nietrzeźwości znaleźli się tacy, którzy wsiedli do swoich pojazdów pod wpływem alkoholu.

W Ustrzykach Dolnych policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących:

Dwóch 50-letnich mężczyzn – mieszkaniec gm. Sanok i mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne podczas kontroli mieli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz obaj odpowiedzą za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Po alkoholu wsiadł także do samochodu 56-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne. Badanie wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie. Kierujący odpowie za wykroczenie. Za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny nie mniejsza niż 50 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

W Lesku zatrzymano 32-letniego mieszkańca Rzeszowa. W jego organizmie o godz. 5.30 stwierdzono 0,48 promila alkoholu. Za swój czyn kierowca odpowie przed sądem.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne, KPP Lesko

10-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)