REKLAMA
REKLAMA

TURNIEJ ŁUKACIJEWSKA CUP 2013 – ROZSTRZYGNIĘTY!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rozgrywki turnieju  piłkarskiego Łukacijewska CUP 2013 dobiegły końca. W dniu 31 maja 2013 roku na Stadionie CWKS Resovia Rzeszów spotkało się 24 zespoły finalistów, które walczyły o tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego. Zespoły finałowe wyłonione zostały w rozgrywkach eliminacyjnych spośród 230 drużyn

zarejestrowanych do udziału w turnieju. W kategorii dziewcząt rywalizowało 8 zespołów, natomiast w kategorii chłopców 16.

I etap zawodów finałowych uczestnicy rozgrywali systemem grupowym. Finaliści zostali podzieleni na 4 grupy w przypadku chłopców oraz 2 grupy w przypadku dziewczyn. Awans do następnego etapu, rozgrywanego systemem pucharowym, zapewniały sobie 2 najlepsze drużyny
z grupy.

Mistrzem województwa podkarpackiego w kategorii chłopców została drużyna PSP nr 5 z Dębicy która obroniła tytuł Mistrza Łukacijewska CUP 2012, natomiast w kategorii dziewcząt Szkoła Podstawowa  z Kamienia. Finał rozegrany w kategorii chłopców przysporzył kibicom niesamowitych emocji – spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, dlatego o tytule mistrza zadecydowały rzuty karne.

Zwycięskie drużyny w nagrodę wyjadą jesienią br. na mecz ligowy Legii Warszawa połączony z zwiedzaniem stolicy. Zwycięzcy odebrali z rąk Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego pamiątkowy puchar, zostali nagrodzeni medalami oraz otrzymali komplet profesjonalnych strojów piłkarskich ufundowanych przez Rafinerię Nafty Jedlicze S.A.

Wicemistrzowie Województwa Podkarpackiego otrzymali  pamiątkowe medale, komplet profesjonalnych stroi ufundowanych przez Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie oraz puchar Wicemistrza Województwa Podkarpackiego Turnieju Łukacijewska CUP.

Brązowymi medalami, pucharem oraz zestawem piłek przekazanych przez Joannę Muchę Minister Sportu i Turystyki, nagrodzono drużyny, które zajęły w turnieju III miejsce.

Drobne upominki otrzymali również przegrani w Finale Pocieszenia. Niespodzianką turnieju, która sprawiła najwięcej radości młodym piłkarzom, było 300 piłek ufundowanych przez Elżbietę Łukacijewską Poseł do Parlamentu Europejskiego, dla każdego dziecka biorącego udział w Turnieju Finałowym. Każdy uczestnik wydarzenia, bez względu na osiągnięte wyniki, otrzymał również pamiątkową koszulkę, w której rozegrał spotkania meczowe. Podczas turnieju uhonorowano również statuetkami oraz drobnymi upominkami – piłkarzy oraz piłkarki szczególnie wyróżniające się podczas rozgrywek.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zainteresowali się trenerzy Wojewódzkiej Kadry Podkarpacia poszczególnych roczników, którzy obserwowali poniedziałkowe zawody. Szczególnie wyróżniającą zawodniczką całego turnieju, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, została uznana Karolina Matuszek – grająca w Zespole SP nr 2 w Sanoku. W nagrodę piłkarka otrzymała od Poseł Łukacijewskiej piłkę z podpisem Jerzego Dudka oraz nagrody rzeczowy.

Finał turnieju piłkarskiego Łukacijewska CUP to oprócz rozgrywek i walki o zwycięstwo liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu, z których mogli skorzystać zawodnicy. Organizatorzy przygotowali dla dzieci Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, pokazy Freestyle Football w wykonaniu grupy Ballwizards, a mecz o I miejsce został poprzedzony występem zespołu cheerleaderek Ice & Fire działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Podczas turnieju finałowego ogłoszone zostały wyniki konkursu na Najsympatyczniejszego Opiekuna Łukacijewska CUP 2013. Zwycięzcą został opiekun drużyny SP w Radymnie – Maciej Lizoń. W nagrodę Pan Maciej jesienią br. wraz z osobą towarzyszącą weźmie udział w czterodniowej wycieczce do Brukseli organizowanej przez Poseł Łukacijewską.

Imprezie finałowej, która była zwieńczeniem trwających ponad dwa miesiące rozgrywek towarzyszyła świetna atmosfera. Podczas rozgrywek na twarzach dzieci gościł zarówno uśmiech jak i łzy porażki, były niesamowite emocje, doping, rywalizacja – ale przede wszystkim była świetna zabawa.

Łukacijewska CUP 2013 pod honorowym patronatem Joanny Muchy Minister Sportu i Turystyki

– rejestracja drużyn zakończyła się 27 marca
– rozgrywki rozpoczęły się 10 kwietnia
– łącznie zgłosiło się 228 drużyn  ze szkół podstawowych z całego Podkarpacia;
* 72 zespoły dziewczęce
* 156 zespołów chłopięcych

– najwięcej uczestników zgłosiło się
w kategorii dziewcząt – z powiatu sanockiego – 10 zespołów,
w kategorii chłopców – z powiatu krośnieńskiego – 21 drużyn

– w turnieju brali udział uczniowie z całego województwa – każdy powiat miał reprezentującą drużynę, z wyjątkiem powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który jako jedyny nie miał zgłoszonych uczestników w żadnej z kategorii, powiaty bieszczadzki i łańcucki – nie miały przedstawicieli w kategorii dziewcząt,

– rozegrano 2 rundy eliminacyjne – łącznie 92 turnieje eliminacyjne rozegrane na „Orlikach” lub szkolnych boiskach

– na boiskach spotkało się prawie 2500 uczniów w Finale Wojewódzkim Łukacijewska CUP 2013 wzieło udział 8 drużyn dziewczęcych i 16 chłopięcych – razem około 228 dzieci

– każdy zawodnik finału otrzymał pamiątkową koszulkę i piłkę

nagrody:
– Minister sportu i Turystyki ufundowała puchary dla drużyn które zajęły 3 pierwsze miejsca każdy z zawodników z 3 pierwszych miejsc otrzymał również medal (ufundowany przez Poseł Elżbietę Łukacijewską)

– I miejsce (chłopcy i dziewczęta) – otrzymali komplet strojów piłkarskich ufundowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie  oraz wyjazd na mecz ligowy Legii Warszawa, połączony ze zwiedzaniem stolicy (ufundowany przez Panią Poseł)

– II miejsce (chłopcy i dziewczęta) – komplet strojów piłkarskich ufundowanych przez Rafinerię Nafty Jedlicze S.A.

– III miejsce (chłopcy i dziewczęta) – komplet piłek ufundowanych przez Joannę Muchę Minister Sportu i Turystyki

– przyznane zostały również nagrody w kategoriach : najlepsza zawodniczka i zawodnik, najlepsza strzelczyni i strzelec, najlepszy bramkarz i bramkarka. Nagrodzeni otrzymali statuetki oraz drobne upominki

W turnieju finałowym najbardziej wyróżniła się zawodniczka Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku – Karolina Matuszek, która zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

KONKURS DLA OPIEKUNÓW DRUŻYN

W trakcie trwania turnieju został ogłoszony konkurs na najsympatyczniejszego opiekuna. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło odnaleźć i polubić fanpage Łukacijewska CUP na www.facebook.pl, udostępnić go znajomym, a następnie – odnaleźć zdjęcie ulubionej drużyny, kliknąć „lubię to” (zdjęcia nadsyłane były przez opiekunów drużyn).

Nagrodą w internetowej zabawie jest wyjazd dla opiekuna i osoby towarzyszącej na wycieczkę do Brukseli, połączony ze zwiedzaniem siedziby Parlamentu Europejskiego.
Ostatecznie tytuł najsympatyczniejszego opiekuna zdobył Maciej Lizoń, opiekun drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Radymnie.

PARTNERZY TURNIEJU
– Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki – patron honorowy
– Podkarpacki Związku Piłki Nożnej
– Rafineria Nafty Jedlicze S.A.
– Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddział zakład Gazowniczy w Rzeszowie
– Uzdrowisko Rymanów S.A.
– FALCK Medycyna Sp. z o.o.
– 21 Brygada Strzelców Podhalańskich i 34 Wojskowy Odział Gospodarczy
– Klub Resovia Rzeszów

DRUŻYNY BIORĄCE UDZIAŁ W FINALE

KATEGORIA DZIEWCZĄT
1.  Zespół Szkół Publicznych w Jaśliskach (powiat krośnieński)
2. Zespół Szkół w Pustkowie (pow. dębicki)
3. Szkoła Podstawowa w Kamieniu (pow. rzeszowski)
4. Zespół Szkół nr 3 w Nisku (pow. niżański)
5. Zespół Szkół w Cieszacinie Wielkim (pow. jarosławski)
6. Szkoła Podstawowa w Radymnie (pow. jarosławski)
7. Zespół Szkół Trepczy (pow. sanocki)
8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku (pow. sanocki)

KATEGORIA CHŁOPCÓW
1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym (pow. krośnieński)
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle (pow. jasielski)
3. Zespół Szkół w Besku (pow. sanocki)
4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Pustkowie-Osiedlu (pow. dębicki)
5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy (pow. dębicki)
6. Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie (pow. rzeszowski)
7. Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku (pow. przeworski)
8. Zespół Szkół w Gorzycach (pow. przeworski)
9. Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku (pow. sanocki)
10. Szkoła Podstawowa w Lesku (pow. leski)
11. Szkoła Podstawowa nr 11 w Przemyślu (pow. przemyski)
12. Zespół Szkół w Stubnie (pow. przemyski)
13. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Stalowej Woli (pow. stalowowolski)
14. Szkoła Podstawowa w Kamieniu Podlesiu (pow. rzeszowski)
15. SMS Mielec (pow. mielecki)
16. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustrzykach Dolnych (pow. bieszczadzki)

03-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)