REKLAMA
REKLAMA

tvPodkarpacie: Nowa komenda policji w Lesku stanie w 2015 roku (FILM)

tvPodkarpacie: Nowa komenda policji w Lesku stanie w 2015 roku (FILM)

LESKO / PODKARPACIE. W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy powiatowej policji w Lesku. To najwyższy czas, gdyż budynek wybudowano jeszcze przed II wojną światową.

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Lesku jest najstarszy na Podkarpaciu. Również w skali kraju należy do najbardziej wysłużonych. – Wybudowano go w 1936 roku. W 1983 roku dobudowano skrzydło budynku, uzyskując tym samym łączną powierzchnie użytkową wynoszącą około 800 m kw. – mówi kom. Roland Szczepanik, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji w Lesku.

Będąca w fatalnym stanie technicznym leska komenda w 2007 roku została poddana remontowi, po tym, gdy jednego z petentów trafił odłamek spadającego luksfera. Dalsze inwestowanie w ten budynek jest jednak bezcelowe.

Pomimo powiększenia jego powierzchnia nie spełnia on norm w zestawieniu z liczbą zatrudnionych policjantów i pracowników. Siedziba leskiej policji nie spełnia też podstawowych standardów dotyczących obsługi obywateli – nie ma poczekalni, pomieszczenia recepcyjnego, a biura, w których przyjmowania są petenci są małe. Usytuowanie samego budynku nie pozwala też na lokalizację garaży dla pojazdów służbowych i stworzenie miejsc parkingowych, gdyż wszelkie inwestycje ogranicza mała działka, na której budynek jest posadowiony – kom. Szczepanik wylicza niedogodności.

W zeszłym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaakceptowało plany budowy nowych komend w Stalowej Woli, Łańcucie, Jaśle i Lesku, gdyż budynki, w których obecnie mieszczą się komendy są przestarzałe, a ich remont jest nieopłacalny.

Nowa komenda stanie przy ul. Przemysłowej w Lesku. Działkę na ten cel przekazał nieodpłatnie powiat leski.

Rozpoczęcie budowy ma nastąpić w tym roku, a jej zakończenie w 2015 roku. Nowa siedziba leskiej policji będzie składała się z dwóch budynków: administracyjnego i gospodarczego.

Pierwszy będzie posiadał trzy kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej około 2200 m kw.. Zaplanowano w nim poczekalnię dla petentów, recepcję, niebieski pokój, pokoje odpraw i narad oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Tu mieścić się będzie także siłownia, magazyn dowodów rzeczowych, broni i sprzętu łączności.

Natomiast w budynku gospodarczym, liczącym około 850 m kw., znajdą się garaże dla pojazdów służbowych i łodzi motorowych , kojce dla psów służbowych i myjnia. Na piętrze powstanie strzelnica.

 

08-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)