REKLAMA
REKLAMA

tvPodkarpacie: Nowa komenda policji w Lesku stanie w 2015 roku (FILM)

tvPodkarpacie: Nowa komenda policji w Lesku stanie w 2015 roku (FILM)

LESKO / PODKARPACIE. W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy powiatowej policji w Lesku. To najwyższy czas, gdyż budynek wybudowano jeszcze przed II wojną światową.

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Lesku jest najstarszy na Podkarpaciu. Również w skali kraju należy do najbardziej wysłużonych. – Wybudowano go w 1936 roku. W 1983 roku dobudowano skrzydło budynku, uzyskując tym samym łączną powierzchnie użytkową wynoszącą około 800 m kw. – mówi kom. Roland Szczepanik, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji w Lesku.

Będąca w fatalnym stanie technicznym leska komenda w 2007 roku została poddana remontowi, po tym, gdy jednego z petentów trafił odłamek spadającego luksfera. Dalsze inwestowanie w ten budynek jest jednak bezcelowe.

Pomimo powiększenia jego powierzchnia nie spełnia on norm w zestawieniu z liczbą zatrudnionych policjantów i pracowników. Siedziba leskiej policji nie spełnia też podstawowych standardów dotyczących obsługi obywateli – nie ma poczekalni, pomieszczenia recepcyjnego, a biura, w których przyjmowania są petenci są małe. Usytuowanie samego budynku nie pozwala też na lokalizację garaży dla pojazdów służbowych i stworzenie miejsc parkingowych, gdyż wszelkie inwestycje ogranicza mała działka, na której budynek jest posadowiony – kom. Szczepanik wylicza niedogodności.

W zeszłym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaakceptowało plany budowy nowych komend w Stalowej Woli, Łańcucie, Jaśle i Lesku, gdyż budynki, w których obecnie mieszczą się komendy są przestarzałe, a ich remont jest nieopłacalny.

Nowa komenda stanie przy ul. Przemysłowej w Lesku. Działkę na ten cel przekazał nieodpłatnie powiat leski.

Rozpoczęcie budowy ma nastąpić w tym roku, a jej zakończenie w 2015 roku. Nowa siedziba leskiej policji będzie składała się z dwóch budynków: administracyjnego i gospodarczego.

Pierwszy będzie posiadał trzy kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej około 2200 m kw.. Zaplanowano w nim poczekalnię dla petentów, recepcję, niebieski pokój, pokoje odpraw i narad oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Tu mieścić się będzie także siłownia, magazyn dowodów rzeczowych, broni i sprzętu łączności.

Natomiast w budynku gospodarczym, liczącym około 850 m kw., znajdą się garaże dla pojazdów służbowych i łodzi motorowych , kojce dla psów służbowych i myjnia. Na piętrze powstanie strzelnica.

 

08-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)