REKLAMA
REKLAMA

tvPodkarpacie.pl: Czy Adam Pałacki przeniesie firmę z Leska do Sanoka lub Zagórza? (FILM)

tvPodkarpacie.pl: Czy Adam Pałacki przeniesie firmę z Leska do Sanoka lub Zagórza? (FILM)

LESKO / PODKARPACIE. Dr Adam Pałacki, człowiek, którego nazwisko znane jest na całym świecie za sprawą firmy Talens Polska, nosi się z zamieram przeniesienia firmy z Leska. Szczegółów alokacji nie podaje, ale pod uwagę brany jest m.in. Sanok i Zagórz.

Dorota Mękarska

Spółka Talens Polska jest największą firmą w powiecie leskim i w Bieszczadach. Jej korzenie tkwią w założonej przez Adama Pałackiego na początku lat 90. spółce Tap Fine Art Products, wytwarzającej podobrazia i sztalugi malarskie.
To nimi leszczanin podbił europejski rynek. W 1996 roku spółka Tap zawiązała współpracę z holenderską, cieszącą się ponad wiekową tradycją firmą Royal Talens, wchodzącą w skład japońskiego koncernu Sakura International Holdings.

Obie firmy w 1999 roku stworzyły wspólne przedsięwzięcie pod nazwą Talens Polska. Pod tym szyldem firma Adama Pałackiego dwukrotnie została uhonorowana Godłem Promocyjnym TERAZ POLSKA. W 1998 roku za podobrazia, a w 2002 roku za sztalugi malarskie.

Rocznie w Lesku produkuje się 1 500 000 blejtramów i 180 000 sztalug. Wyroby spółki Talens Polska dostępne w 114 krajach na całym świecie.

Liczy się przede wszystkim człowiek

Talens Polska zatrudnia dzisiaj ponad 300 pracowników.

Nigdy nie zwalniałem ludzi, choć były różne sytuacje – podkreśla Adam Pałacki.
Jak Chińczycy weszli na europejski rynek, mieliśmy trochę kłopotów. Jednak ja inaczej pojmuję biznes, którego to słowa, mówiąc szczerze bardzo nie lubię, Nie zawsze ekonomia jest dla mnie na pierwszym miejscu. Liczy się przede wszystkim człowiek.

Problemy zostały przezwyciężone i firma rozwija się nadal bardzo dynamicznie. W grudniu ub.r. Adam Pałacki zatrudnił dodatkowo 50 osób. By sprostać nowym zamówieniom już na dniach na trzy zmiany ruszy produkcja w odremontowanej hali, w której wydzielony będzie zakład produkcji podobrazi.

Adam Pałacki jest znanym również animatorem życia kulturalnego i społecznego. Powołał do życia Fundację Malarstwa Polskiego. Utworzył też w Lesku Niepubliczne Liceum Plastyczne. Jego działalność kulturotwórcza wykracza jednak poza opłotki Leska. Przedsiębiorca jest znanym mecenasem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku oraz przyjacielem Muzeum Historycznego w Sanoku.

W planach fabryka farb pod marką”Adam Pałacki”

Szybki rozwój firmy ma także swoje odzwierciedlenie w podejmowaniu kolejnych przedsięwzięć. Adam Pałacki zamierza otworzyć fabrykę farb artystycznych.

Funkcjonuję na rynku już 25 lat – mówi przedsiębiorca.
Badania marketingowe, które przeprowadziłem w wielu dużych miastach, wykazały, że magnesem jest moje nazwisko, które jest mocno rozpoznawalne. Dlatego też stworzyliśmy nowy logotyp, zaprojektowany przez światowej sławy designera, pod którym te farby będą rozprowadzane.

W Lesku nie ma klimatu do rozwoju przedsiębiorczości

Okazuje się jednak, że w Lesku Adama Pałacki nie znalazł sprzyjających warunków do otworzenia fabryki farb. Zamierza, więc ją ulokować w którejś z sąsiednich miejscowości. To samo dotyczy też firmy Talens Polska, którą planuje wyprowadzić z Leska, z uwagi na niesprzyjający, jak zaznacza, klimat w tym mieście do rozwoju przedsiębiorczości. Do tej pory udawało mu się pokonywać stawiane mu bariery, ale stracił już cierpliwość. Przedsiębiorca wymienia całą listę problemów, które, według niego, przy odrobinie dobrej woli urzędników, mogłyby być załatwione pozytywnie.

Dobrze, ze posiadam samozaparcie i silną motywacje wewnętrzną – podkreśla Adam Pałacki.
Ale jako artysta jestem też wrażliwym człowiekiem. Nie mogę cały czas walczyć z wiatrakami.

Choć przedsiębiorca z Leska nie ujawnia szczegółów negocjacji, wiadomo, że przeprowadził już rozmowy w sprawie alokacji firmy.

Nie chcę by w przyszłości firma była kojarzona z Leskiem – mówi. – Niech będzie kojarzona np. z Sanokiem.

 

Źródło: www.Lesko24.pl

11-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)