REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie Budowlanki znaleźli puszczyka uralskiego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Sanoku znaleźli piękny okaz puszczyka uralskiego. Zaopiekowało się nim Miasto Sanok, a strażnicy miejscy przewieźli go do specjalistycznej lecznicy dla dzikich zwierząt w Przemyślu.

 

– Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że Sanok, miasto przemysłowe, które zamieszkuje ponad 40 tysięcy mieszkańców znajduje się na obszarach bardzo cennych po względem przyrodniczym. Świadczy o tym fakt, ze ponad 1/3 powierzchni miasta objęta jest ochroną w postaci parku krajobrazowego i czterech obszarów Europejskiej Sieci Natura 2000. Tereny te zamieszkuje wiele rzadkich gatunków ptaków, które niestety czasami padają ofiarą miejskiej infrastruktury. Co roku zdarzają się przypadki zatrucia odpadami oraz kolizji ptaków z budynkami i liniami energetycznymi – mówi Piotr Kutiak, z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Sanoka.

Do takiego wypadku doszło na terenie Zespołu Szkół nr 4, gdzie młodzież znalazła ogłuszonego, prawdopodobnie od uderzenia w ścianę budynku, puszczyka uralskiego. Ten chroniony ptak spotykany jest najczęściej w południowo-wschodniej części Polski, a jego populację szacuje się na 700 par. Puszczyk znaleziony przez uczniów to okazała samica (60 cm długości i 120 cm rozpiętości skrzydeł). Dyrekcja szkoły przekazał go strażnikom miejskim, którzy przewieźli ptaka do lecznicy w Przemyślu, gdzie odzyskuje siły.

źródło: UM SANOK

05-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)