REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie Budowlanki znaleźli puszczyka uralskiego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Sanoku znaleźli piękny okaz puszczyka uralskiego. Zaopiekowało się nim Miasto Sanok, a strażnicy miejscy przewieźli go do specjalistycznej lecznicy dla dzikich zwierząt w Przemyślu.

 

– Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że Sanok, miasto przemysłowe, które zamieszkuje ponad 40 tysięcy mieszkańców znajduje się na obszarach bardzo cennych po względem przyrodniczym. Świadczy o tym fakt, ze ponad 1/3 powierzchni miasta objęta jest ochroną w postaci parku krajobrazowego i czterech obszarów Europejskiej Sieci Natura 2000. Tereny te zamieszkuje wiele rzadkich gatunków ptaków, które niestety czasami padają ofiarą miejskiej infrastruktury. Co roku zdarzają się przypadki zatrucia odpadami oraz kolizji ptaków z budynkami i liniami energetycznymi – mówi Piotr Kutiak, z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Sanoka.

Do takiego wypadku doszło na terenie Zespołu Szkół nr 4, gdzie młodzież znalazła ogłuszonego, prawdopodobnie od uderzenia w ścianę budynku, puszczyka uralskiego. Ten chroniony ptak spotykany jest najczęściej w południowo-wschodniej części Polski, a jego populację szacuje się na 700 par. Puszczyk znaleziony przez uczniów to okazała samica (60 cm długości i 120 cm rozpiętości skrzydeł). Dyrekcja szkoły przekazał go strażnikom miejskim, którzy przewieźli ptaka do lecznicy w Przemyślu, gdzie odzyskuje siły.

źródło: UM SANOK

05-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)