REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie z sanockiej Szkoły Muzycznej zakwalifikowani do ogólnopolskich przesłuchań

SANOK / PODKARPACIE. Znakomicie spisali się sanoccy instrumentaliści w listopadowo – grudniowych Przesłuchaniach Makroregionalnych Centrum Edukacji Artystycznej w różnych specjalnościach, a obejmujących 4 województwa południowo – wschodniej Polski – małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie.


Przesłuchania te są corocznie najważniejszym zewnętrznym badaniem poziomu nauczania z poszczególnych specjalności instrumentalnych – w wybranych klasach (w tym roku IV i V PSM II st.) oraz zespołów kameralnych PSM I st.

Świetnie zaprezentowała się altowiolistka Ewa Kuśnierz, ucząca się pod kierunkiem Mariusza Tobiasiewicza w Makroregionalnych Przesłuchaniach klasy instrumentów smyczkowych w Rzeszowie, uzyskując wspaniałą punktację 24 pkt na i 25 kwalifikując się do Finału Ogólnopolskiego w Kielcach, jako jedyna z Podkarpacia.

Również znakomicie zaprezentował się akordeonista Rafał Pałacki, uczeń Andrzeja Smolika, który na Przesłuchaniach Makroregionalnych w Lublinie uzyskał najwyższą punktację 23,33 pkt. ze wszystkich 37 uczestniczących akordeonistów (finał w Opolu).

Kolejnymi finalistami zostali: Maria Korzeniowska (gitara), uczennica Iwony Bodziak, która wystąpiła na przesłuchaniach klasy gitary w Przemyślu (finał w Łodzi), pianista Michał Bednarz (również jedyny reprezentant Podkarpacia), uczeń Janusza Ostrowskiego (przesłuchania w Kielcach, a finał w Krakowie), flecistka Izabela Kudroń, uczennica Doroty Zubel (Przesłuchania w Lublinie, finał w Bydgoszczy).

Do finałowych przesłuchań zakwalifikował również się po Przesłuchaniach w Dębicy Zespół kameralny Scherzo w składzie: Zofia Bursztyn, Grażyna Bareła, Mateusz Putyra, prowadzony przez nauczycieli Katarzynę Maliniak i Janusza Ostrowskiego. Podkreślić warto, że do Finału Ogólnopolskiego dostał się także uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku – Marek Fejdasz, uczeń Piotra Grabonia.

Wymagania dostania się do Finału w tym roku były szczególnie wysokie – minimum 22pkt. (w ubiegłych latach 21), tym bardziej więc cieszą świetne wyniki sanockich młodych instrumentalistów.

na zdjęciu: Ewa Kuśnierz

 

materiał nadesłany

20-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)