REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie z sanockiej Szkoły Muzycznej zakwalifikowani do ogólnopolskich przesłuchań

SANOK / PODKARPACIE. Znakomicie spisali się sanoccy instrumentaliści w listopadowo – grudniowych Przesłuchaniach Makroregionalnych Centrum Edukacji Artystycznej w różnych specjalnościach, a obejmujących 4 województwa południowo – wschodniej Polski – małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie.


Przesłuchania te są corocznie najważniejszym zewnętrznym badaniem poziomu nauczania z poszczególnych specjalności instrumentalnych – w wybranych klasach (w tym roku IV i V PSM II st.) oraz zespołów kameralnych PSM I st.

Świetnie zaprezentowała się altowiolistka Ewa Kuśnierz, ucząca się pod kierunkiem Mariusza Tobiasiewicza w Makroregionalnych Przesłuchaniach klasy instrumentów smyczkowych w Rzeszowie, uzyskując wspaniałą punktację 24 pkt na i 25 kwalifikując się do Finału Ogólnopolskiego w Kielcach, jako jedyna z Podkarpacia.

Również znakomicie zaprezentował się akordeonista Rafał Pałacki, uczeń Andrzeja Smolika, który na Przesłuchaniach Makroregionalnych w Lublinie uzyskał najwyższą punktację 23,33 pkt. ze wszystkich 37 uczestniczących akordeonistów (finał w Opolu).

Kolejnymi finalistami zostali: Maria Korzeniowska (gitara), uczennica Iwony Bodziak, która wystąpiła na przesłuchaniach klasy gitary w Przemyślu (finał w Łodzi), pianista Michał Bednarz (również jedyny reprezentant Podkarpacia), uczeń Janusza Ostrowskiego (przesłuchania w Kielcach, a finał w Krakowie), flecistka Izabela Kudroń, uczennica Doroty Zubel (Przesłuchania w Lublinie, finał w Bydgoszczy).

Do finałowych przesłuchań zakwalifikował również się po Przesłuchaniach w Dębicy Zespół kameralny Scherzo w składzie: Zofia Bursztyn, Grażyna Bareła, Mateusz Putyra, prowadzony przez nauczycieli Katarzynę Maliniak i Janusza Ostrowskiego. Podkreślić warto, że do Finału Ogólnopolskiego dostał się także uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku – Marek Fejdasz, uczeń Piotra Grabonia.

Wymagania dostania się do Finału w tym roku były szczególnie wysokie – minimum 22pkt. (w ubiegłych latach 21), tym bardziej więc cieszą świetne wyniki sanockich młodych instrumentalistów.

na zdjęciu: Ewa Kuśnierz

 

materiał nadesłany

20-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)