REKLAMA
REKLAMA

O bezpieczeństwie na drodze podczas spotkania uczniów z policją (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego było głównym celem spotkania policjantów sanockiej drogówki oraz przedstawiciela Autoryzowanego Salonu Hyundai Auto Centrum w Rzeszowie z uczniami szkół podstawowych na terenie Sanoka.

Najmłodsi na zakończenie otrzymali elementy odblaskowe.

We środę policjanci i przedstawiciel Autoryzowanego Salonu Hyundai Auto Centrum w Rzeszowie spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych nr 1 i nr 4 w Sanoku. Głównym celem podejmowanych działań było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach poprzez edukację i wyposażenie ich w elementy odblaskowe.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Zespołu Ruchu Drogowego zajęcia podzielone zostały na dwie części. Pierwszym etapem spotkania była prelekcja. Policjanci szczególny nacisk położyli na omówienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym, jak prawidłowo przechodzić na drugą stronę jezdni. Przedstawili zasady stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Podkreślili fakt, jak ważna jest dla bezpieczeństwa najmłodszych jazda samochodem w foteliku i z zapiętymi pasami. Przedstawili, w co prawidłowo powinien być wyposażony rower i rowerzysta.

Policjanci przypomnieli również dzieciom o odblaskach. Opowiadali uczniom, dlaczego warto je mieć przy plecaku czy kurtce. Omówili również zasady odpowiedniego umieszczania elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej. Funkcjonariusze prowadząc zajęcia zadawali dzieciom wiele pytań dotyczących zasad bezpieczeństwa. Uczniowie byli bardzo aktywni i udzielali bezbłędnych odpowiedzi.

Kolejnym etapem spotkania było przekazanie elementów odblaskowych. Powyższe działania z pewnością przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

źródło: KPP Sanok


20-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)