REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wicemistrzami Podkarpacia w szachach drużynowych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 4 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku odbył się wojewódzki finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku została wicemistrzem województwa podkarpackiego w szachach.

Drużyny, które w etapie rejonowym rozgrywek uzyskały awans do finału zostały przywitane przez Dyrektor SP 1 Lidię Mackiewicz – Adamską oraz Jacka Bigusa – wiceprezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Kazimierza Kozubala – międzynarodowego sędziego w szachach ( FIDE Arbiter).

12 drużyn z terenu Podkarpacia przez 5 godzin rywalizowało o tytuł mistrzowski, grając systemem każdy z każdym. Po jedenastu rundach rozgrywek wyłoniono zwycięzców, rozdano dyplomy, medale i puchary.

Zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku wywalczyli miejsce na podium i uzyskali tytuł wicemistrza województwa. Maciej Czopor, Michał Baran, Jan Zając i Alicja Niedźwiedź spisali się znakomicie, wygrywając 6 meczów, remisując w trzech, a zaledwie jeden przegrywając.

Zawodnicy i ich opiekun – Agnieszka Stawarczyk nie kryli wzruszenia podczas ceremonii wręczenia medali, jest to bowiem historyczny sukces i ukoronowanie wieloletniej pracy nad rozwijaniem szachowych talentów w SP 1 w Sanoku.

Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do sukcesu:
– Paniom Dyrektorkom za zgłoszenie do organizacji finału i logistykę,
– Pani kierownik świetlicy za przyjęcie dodatkowych siedemdziesięciu osób na obiedzie,
– Pani Mirosławie Dec za oprawę artystyczną,
– Paniom Beacie Kunik i Agnieszce Stawarczyk za organizację rozgrywek.

Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunce sukcesu!

Niżej zamieszczamy tabelę z wynikami końcowymi.

materiał nadesłany

06-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)