VII Maraton MTB „Tropami Żbików”

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. W Komańczy już po raz 13 zorganizowane zostały zawody rowerowe w Klasie MTB „Tropami Żbików” Komańcza 2013 organizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „Żbik-Komańcza”. Na starcie tegorocznych maratonów stanęła rekordowa liczba zawodników

z Polski i z zagranicy sięgająca prawie 400 zawodników, a ponad 100 dzieci w wieku od 0 – 12 lat ścigało się na krótszych dystansach.

Wspaniała letnia pogoda oraz trasy wiodące przez 60 km malowniczymi terenami Beskidu Niskiego sprawiły, że zawodnicy wracali na metę w bardzo dobrych humorach oraz zachowali siły na dalszą część imprezy. Po dekoracji tradycyjnie wieczorem rozpoczęła się zabawa na wolnym powietrzu.

Tegoroczny maraton na dystansach Mega i Giga wygrali reprezentanci „Żbika Komańcza” Arkadiusz Krzesiński i Zbigniew Krzesiński. 1 miejsce w swoich kategoriach zajęli: Klaudia Kułak, Dorota Telesz, Patryk Krzesiński. Wspaniale spisały się zawodniczki tego klubu: Sandra Krzesińska – 3, Agnieszka Dulska – 3, Katarzyna Bek -3. Łącznie na 22 startujących Żbików na podium stanęło 13 z nich.

źródło: materiał nadesłany