REKLAMA
przeprosiny
REKLAMA

VIII Edycja konkursu ortograficznego „Torreador” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku, już po raz ósmy, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Torreador”, który wyłonił mistrza ortografii szkół podstawowych. W tym roku został nim Filip Rozputyński, uczeń Szkoły Podstawowej w Rzepedzi.

Opiekunem zwycięzcy jest pani Dorota Sawczyszyn. Na drugim miejscu uplasowała się Justyna Sitarz, uczennica Szkoły Podstawowej w Czaszynie (opiekun pani Halina Sech), a trzecia była Zuzanna Zarzyka z SP 2 w Sanoku (opiekun – pani Lucyna Mazur).

Za sprawą zmian wprowadzonych do regulaminu przez organizatorki, konkurs zyskał zasięg ponadpowiatowy, dając tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym i sąsiednich powiatach. W zmaganiach wzięło udział łącznie 18 uczestników ze szkół podstawowych w Sanoku, Besku, Ustrzykach Dolnych, Rzepedzi, Jaćmierzu, Długiem i Czaszynie.

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Następnie wzięli udział w warsztatach ortograficznych, w trakcie których stworzyli ortograficzną mapę pamięci, ilustrującą zasady pisowni z „ż” i „rz”.

W tym czasie komisja konkursowa, złożona z polonistów – opiekunów, sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała dyrektor SP 2, Maria Harajda, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody – upominki, zaś najlepszym – także nagrody książkowe. Zwycięzca tegorocznej edycji – Filip – otrzymał również puchar oraz i czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka – już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej, dziewiątej edycji „Torreadora”.

autor: J.T.

źródło: materiały nadesłane

15-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)