REKLAMA
VIVO sc

VIII Edycja konkursu ortograficznego „Torreador” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku, już po raz ósmy, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Torreador”, który wyłonił mistrza ortografii szkół podstawowych. W tym roku został nim Filip Rozputyński, uczeń Szkoły Podstawowej w Rzepedzi.

Opiekunem zwycięzcy jest pani Dorota Sawczyszyn. Na drugim miejscu uplasowała się Justyna Sitarz, uczennica Szkoły Podstawowej w Czaszynie (opiekun pani Halina Sech), a trzecia była Zuzanna Zarzyka z SP 2 w Sanoku (opiekun – pani Lucyna Mazur).

Za sprawą zmian wprowadzonych do regulaminu przez organizatorki, konkurs zyskał zasięg ponadpowiatowy, dając tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym i sąsiednich powiatach. W zmaganiach wzięło udział łącznie 18 uczestników ze szkół podstawowych w Sanoku, Besku, Ustrzykach Dolnych, Rzepedzi, Jaćmierzu, Długiem i Czaszynie.

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Następnie wzięli udział w warsztatach ortograficznych, w trakcie których stworzyli ortograficzną mapę pamięci, ilustrującą zasady pisowni z „ż” i „rz”.

W tym czasie komisja konkursowa, złożona z polonistów – opiekunów, sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała dyrektor SP 2, Maria Harajda, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody – upominki, zaś najlepszym – także nagrody książkowe. Zwycięzca tegorocznej edycji – Filip – otrzymał również puchar oraz i czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka – już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej, dziewiątej edycji „Torreadora”.

autor: J.T.

źródło: materiały nadesłane

15-04-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.