REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę kolejny trening rugby. Jest nazwa drużyny i herb!

SANOK. W niedzielę (1.12), o godzinie 10:00 na sanockich Błoniach odbędzie się trzeci już trening nowo powstałej sekcji rugby. – Cieszymy się, że do grupy dołączają kolejne osoby. Choć nauka gry w rugby jest czasochłonna, to widoczne są już pierwsze postępy – mówi Włodzimierz Przygórzewski, zawodnik i trener. Po ostatnim spotkaniu, wstępnie ustalono nazwę drużyny oraz barwy klubowe.

Rugby to dyscyplina wymagająca specyficznej techniki. Trudno jest pozbyć się nawyków charakterystycznych dla innych sportów – tłumaczy Włodzimierz Przygórzewski – zawodnik AZS-u Rzeszów oraz trener sanockiej sekcji. – Mimo tego, widoczne są już pierwsze postępy. Proponujemy uczestnikom nowe ćwiczenia, zajmujemy się podstawowymi zagrywkami, a także stałymi fragmentami gry. Szczególnie ten ostatni element gry w rugby spodobał się zawodnikom – dodaje współorganizator zajęć.

Grupę tworzą zarówno 20-latkowie, jak i mężczyźni po 30-tce. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie ma również „wytycznych” dotyczących budowy ciała. – Wbrew pozorom, to nie jest wyłącznie dyscyplina dla stukilogramowych olbrzymów – mówi Paweł Smoliński, współorganizator sanockiej sekcji rugby.

Drużyna ma już wstępnie ustaloną nazwę oraz barwy.

Herb Rugby Klubu Sanok

Kolejny trening rugby w Sanoku już w najbliższą niedzielę. Szczegóły na plakacie.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie. Organizatorzy nie wykluczają zwiększenia ilości treningów.

Cieszymy się z przebiegu pierwszych dwóch spotkań. Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych do udziału – zaprasza Włodzimierz Przygórzewski.

źródło: Red., materiał nadesłany

28-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)