REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę kolejny trening rugby. Jest nazwa drużyny i herb!

SANOK. W niedzielę (1.12), o godzinie 10:00 na sanockich Błoniach odbędzie się trzeci już trening nowo powstałej sekcji rugby. – Cieszymy się, że do grupy dołączają kolejne osoby. Choć nauka gry w rugby jest czasochłonna, to widoczne są już pierwsze postępy – mówi Włodzimierz Przygórzewski, zawodnik i trener. Po ostatnim spotkaniu, wstępnie ustalono nazwę drużyny oraz barwy klubowe.

Rugby to dyscyplina wymagająca specyficznej techniki. Trudno jest pozbyć się nawyków charakterystycznych dla innych sportów – tłumaczy Włodzimierz Przygórzewski – zawodnik AZS-u Rzeszów oraz trener sanockiej sekcji. – Mimo tego, widoczne są już pierwsze postępy. Proponujemy uczestnikom nowe ćwiczenia, zajmujemy się podstawowymi zagrywkami, a także stałymi fragmentami gry. Szczególnie ten ostatni element gry w rugby spodobał się zawodnikom – dodaje współorganizator zajęć.

Grupę tworzą zarówno 20-latkowie, jak i mężczyźni po 30-tce. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie ma również „wytycznych” dotyczących budowy ciała. – Wbrew pozorom, to nie jest wyłącznie dyscyplina dla stukilogramowych olbrzymów – mówi Paweł Smoliński, współorganizator sanockiej sekcji rugby.

Drużyna ma już wstępnie ustaloną nazwę oraz barwy.

Herb Rugby Klubu Sanok

Kolejny trening rugby w Sanoku już w najbliższą niedzielę. Szczegóły na plakacie.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie. Organizatorzy nie wykluczają zwiększenia ilości treningów.

Cieszymy się z przebiegu pierwszych dwóch spotkań. Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych do udziału – zaprasza Włodzimierz Przygórzewski.

źródło: Red., materiał nadesłany

28-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)