REKLAMA

W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

SANOK / PODKARPACIE. W poniedziałek, 25 lutego br. rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji, w komendach Policji, sądach i prokuraturach trwają dyżury. Tam, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Dyżury pełnione są w tzw. punktach konsultacyjnych. W tych wytypowanych miejscach usługi świadczyć będą m.in. prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, a także przedstawiciele instytucji pomocowych.

W tym roku w dniach 25 lutego – 2 marca zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodkach będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku można uzyskać pomoc prawną bezpośrednio w jednostce lub kontaktując się telefonicznie z dyżurującymi funkcjonariuszami poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych:

Wydział Kryminalny pod telefonem: (13) 465 73 30 lub (13) 46 57 320,

Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego, nr tel. (13) 46 57 340

Zespół Dzielnicowych tel. (13) 46 57 405,

Zespół ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii tel. (13) 46 57 343,

Zespół do walki z Przestępczością Nieletnich tel. (13) 46 57 410.

Policyjny telefon zaufania: (13) 46 57 400

O szczegółach akcji organizowanej pod nazwą „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” można przeczytać na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wszystkie osoby zachęcamy do skorzystania z dyżurów w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, zarówno telefonicznie jak i bezpośrednio w jednostce Policji.

KPP Sanok

19-02-2013
Następny artykuł:
»
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.