REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku bezpieczniej. Od sierpnia w mieście dodatkowe oświetlenia i patrole

SANOK / PODKARPACIE.  W piątek Komendant Powiatowy Policji w Sanoku oraz Burmistrz Miasta Sanoka podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych na terenie miasta. Oznacza to, że w miejscach zagrożonych przestępczością od sierpnia pojawią się dodatkowe patrole policyjne.

Porozumienie zostało podpisane przez komendanta insp. Mirosława Pawełko oraz Burmistrza Miasta Sanoka Wojciecha Blecharczyka.

Miasto Sanok otrzymało 89 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na realizację projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”, w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Projekt sanocki uplasował się na 3 pozycji w Polsce spośród wszystkich zgłoszonych do dofinansowania, a  został wybrany do oceny ministerialnej przez Wojewodę Podkarpackiego spośród 39, jakie wpłynęły do Urzędu Wojewódzkiego z całego Podkarpacia.

Następnie, po ocenie przez grono niezależnych ekspertów z różnych ministerstw i instytucji, znalazł się w czołówce projektów wybranych do dofinansowania z całej Polski. Projekt „Bezpieczniej dla mnie i miasta” obejmuje trzy główne strategie: „Miasto nocą”, „Kobieta bezpieczna” oraz „Dziecko w mieście”, skierowane do wszystkich mieszkańców Sanoka.

W ramach każdej z nich zaplanowano 14 konkretnych działań inwestycyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, prewencyjnych, które będą realizowane w Sanoku. Inicjatorami przedsięwzięcia są: Miasto Sanok, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku oraz Straż Miejska.

W ramach tego projektu zostaną m.in. doświetlone miejsca ciemne i niebezpieczne w mieście, rozbudowany monitoring wizyjny. Ponadto w związku z porozumieniem w miejscach szczególnie zagrożonych na terenie miasta będą się pojawiać dodatkowe patrole policyjne. Zgodnie z założeniami w weekendy będą organizowane dodatkowe służby Policji i Straży Miejskiej ukierunkowane na rozpoznawanie zachowań ryzykownych, szkodliwych i niebezpiecznych z udziałem osób młodych i nieletnich. Projekt obejmuje działania na rzecz: zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, przeciwdziałania wandalizmowi, zachowaniom nieakceptowanym społecznie, a także przygotowania ich do dokonywania dobrych wyborów.

Taka sytuacja będzie się utrzymywać od sierpnia do listopada br. Wyrażamy nadzieję, że działania w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na terenie Sanoka.

źródło: KPP Sanok

30-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)