REKLAMA

Waldemar Bukowski dyrektorem sportowym Ciarko PBS Bank KH Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Waldemar Bukowski będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego Ciarko PBS Bank KH Sanok. Bukowski od dwóch lat pełni funkcję prezesa Sanockiego Klubu Tenisowego. Kibice muszą natomiast poczekać na pojawienia się w klubie nowego trenera. – Sprawa powinna się wyjaśnić do połowy czerwca – mówi Wojciech Pajestka, rzecznik prasowy KH Sanok.

Po rozmowach z wiceprezesami klubu Bartłomiejem Klimkowskim i Maciejem Bilańskim zdecydowałem się przyjąć propozycję. Na pokładzie klubu hokejowego z Sanoka potrzebne są ręce do pracy więc cieszę się, że będę mógł pomóc – mówi nowy dyrektor sportowy Ciarko PBS Bank KH Sanok Waldemar Bukowski.

Do 14 czerwca ma zostać wybrany nowy sternik KH Sanok. – Z tego powodu traktuje moje nowe obowiązki jako tymczasowe.  Prezes, który wkrótce obejmie funkcję, może mieć swojego kandydata na stanowisko dyrektora sportowego – dodaje Bukowski.

Tymczasem, zawodnicy, którzy zdecydowali się na grę w Sanoku w przyszłym sezonie trenują pod okiem Marcina Ćwikły, drugiego szkoleniowca w ubiegłym sezonie. O sytuacji kadrowej zespołu informowaliśmy tutaj: Kolejne ruchy w Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Cały czas trwają rozmowy z kolejnymi hokeistami, którzy w przyszłym sezonie mieliby stanowić o sile sanockiej drużyny. Blisko gry w grodzie Grzegorza jest Tobiasz Bernat, który w poprzedniej edycji rozgrywek reprezentował dwa kluby: Zagłebie Sosnowiec (do 15.10) i GKS Tychy.

Klub prowadzi zaawansowane rozmowy z zawodnikiem. Szczegóły dotyczące ewentualnego transferu Tobiasza Bernata do Sanoka powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu, niewykluczone, że nawet we wtorek – potwierdza Wojciech Pajestka, rzecznik prasowy Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Zniecierpliwieni kibice czekają także na nowego szkoleniowca drużyny seniorów. W kręgu zainteresowań pojawia się nazwisko byłego zawodnika klubu z Sanoka, obecnie trenera reprezentacji młodzieżowej Tomasza Demkowicza. Prawdopodobny jest także czeski kierunek poszukiwań. – Sympatycy muszą uzbroić się w cierpliwość. Nowego trenera poznamy do połowy czerwca – dodaje Pajestka.

27-05-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.