REKLAMA
REKLAMA

Wernisaż prac Krzysztofa Woźniaka w MBP w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku  zaprasza na wernisaż prac Krzysztofa Woźniaka, który odbędzie się 22 lutego br., o godz. 18. Na wystawie, która trwać będzie do 23 marca, zaprezentowane zostaną prace rzeźbiarskie i graficzne zmarłego w ubiegłym roku artysty.

Krzysztof Woźniak, sanoczanin, uczęszczał do Licem Sztuk  Plastycznych w Jarosławiu, a następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1989 obronił dyplom na Wydziale Rzeźby w Pracowni Prof. Mariana Koniecznego oraz w Pracowni Rysunku  prof. Bogusza Salwińskiego. W tym też roku decyzją Rady Wydziału  Konserwacji został zatrudniony na stanowisku asystenta w pracowni Rysunku, a od 1993 do 1995 jako współpracujący w Pracowni Rzeźby. W latach 1995-2000 przebywał w USA, zdobywając doświadczenia konserwatorsko-rzeźbiarskie. W czasie pięciu lat  znacznie pogłębił wcześniejsze poszukiwania artystyczne  między innymi w zakresie technicznym, stosując nowoczesne technologie  rzeźbiarsko- konserwatorskie.  Po powrocie do kraju zamieszkał w  Sanoku. W  roku 2001 powstała w Sanoku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, gdzie  Krzysztof Woźniak był jedną z trzech osób, które wystąpiły z wnioskiem o utworzenie specjalności pedagogicznej – kierunku Edukacja Plastyczna. Od października 2002 roku pracował w PWSZ, prowadząc zajęcia z Rzeźby, Kształtowania Otoczenia i Fotografii.

Swoje prace eksponował na siedmiu wystawach indywidualnych. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych środowiskowych, ogólnopolskich  w kraju i za granicą, a także w wystawie grupy artystów  z Polski w Nowym Jorku, Clark, Filadelfii, Waszyngtonie. W 1995 r. w ramach pokazu prac pedagogów ASP z Krakowa uczestniczył w wystawie rzeźby i rysunku  w  Kulturcentrum Galery w Ronneby w Szwecji. Zmarł w 2012 r.

źródło: MBP w Sanoku

21-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)