REKLAMA
REKLAMA

Wernisaż prac Krzysztofa Woźniaka w MBP w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku  zaprasza na wernisaż prac Krzysztofa Woźniaka, który odbędzie się 22 lutego br., o godz. 18. Na wystawie, która trwać będzie do 23 marca, zaprezentowane zostaną prace rzeźbiarskie i graficzne zmarłego w ubiegłym roku artysty.

Krzysztof Woźniak, sanoczanin, uczęszczał do Licem Sztuk  Plastycznych w Jarosławiu, a następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1989 obronił dyplom na Wydziale Rzeźby w Pracowni Prof. Mariana Koniecznego oraz w Pracowni Rysunku  prof. Bogusza Salwińskiego. W tym też roku decyzją Rady Wydziału  Konserwacji został zatrudniony na stanowisku asystenta w pracowni Rysunku, a od 1993 do 1995 jako współpracujący w Pracowni Rzeźby. W latach 1995-2000 przebywał w USA, zdobywając doświadczenia konserwatorsko-rzeźbiarskie. W czasie pięciu lat  znacznie pogłębił wcześniejsze poszukiwania artystyczne  między innymi w zakresie technicznym, stosując nowoczesne technologie  rzeźbiarsko- konserwatorskie.  Po powrocie do kraju zamieszkał w  Sanoku. W  roku 2001 powstała w Sanoku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, gdzie  Krzysztof Woźniak był jedną z trzech osób, które wystąpiły z wnioskiem o utworzenie specjalności pedagogicznej – kierunku Edukacja Plastyczna. Od października 2002 roku pracował w PWSZ, prowadząc zajęcia z Rzeźby, Kształtowania Otoczenia i Fotografii.

Swoje prace eksponował na siedmiu wystawach indywidualnych. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych środowiskowych, ogólnopolskich  w kraju i za granicą, a także w wystawie grupy artystów  z Polski w Nowym Jorku, Clark, Filadelfii, Waszyngtonie. W 1995 r. w ramach pokazu prac pedagogów ASP z Krakowa uczestniczył w wystawie rzeźby i rysunku  w  Kulturcentrum Galery w Ronneby w Szwecji. Zmarł w 2012 r.

źródło: MBP w Sanoku

21-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)