REKLAMA
REKLAMA

Wielka Gala akcji „Warzywkowo. Dołącz do Drużyny Florka”

SANOK / PODKARPACIE. Akcja edukacyjna „Warzywkowo. Dołącz do drużyny Florka” była kierowana do dzieci i rodziców na Podkarpaciu. Podczas półrocznych działań uczestnicy edukowali się z zakresu uprawy roślin, mając możliwość zdobycia cennych nagród. Mecenasem projektu jest Podkarpacki Bank Spółdzielczy.


W projekcie wzięło udział ponad 4 500 rodzin oraz 251 szkół. Celem akcji była popularyzacja  i rozwój  edukacji ekologicznej wśród mieszkańców Podkarpacia,  a także promowanie zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania.Akcję „Warzywkowo. Dołącz do drużyny Florka” wspierał swoim wizerunkiem Artur Andrus.
Na potrzeby projektu został stworzony dedykowany serwis edukacyjny www.warzywkowo.pl, na którym dzieci regularnie otrzymywały artykuły, porady i ciekawostki nt. uprawy i pielęgnacji roślin. Projekt zakładał także trzymiesięczny konkurs, polegający na wyhodowaniu z nasion rzodkiewki, groszku i okry. Ponadto do akcji zaproszono szkoły podstawowe, które wspierając  poczynania swoich podopiecznych, mogły wziąć udział w zmaganiach o bogate zestawy mebli edukacyjnych wraz z wyposażeniem.
Projekt „Warzywkowo. Dołącz do drużyny Florka” miał wielki finał z początkiem września. Podczas  Gali wręczenia nagród zwycięzcy otrzymali czeki na 8 000 zł, 4 000 zł i 2 000 zł. Nagrody dla uczniów i szkół wręczał Janusz Matusz wiceprezes PBSBanku. Wydarzenie uświetniła występem znana wokalistka jazzowa, Olga Boczar.

Nagrody główne w konkursie,  otrzymali:

I miejsce – Szymon Czapka
II miejsce– Jakub Krawiec
III miejsce -Kornelia Wróbel
Szkoły, z których pochodzą  zdrowi zwycięzcy:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie Małopolskim (Szymon Czapka)
Szkoła Podstawowa w Uhercach Mineralnych (Jakub Krawiec)
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach  (Kornelia Wróbel)

Szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w rankingu szkół:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie Małopolskim

Mecenasem i sponsorem projektu jest Podkarpacki Bank Spółdzielczy PBSBank.

07-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)