REKLAMA
REKLAMA

Sprawca wielokrotnych kradzieży w rękach policji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pracowali nad sprawą włamań i kradzieży, do których dochodziło od grudnia ubiegłego roku do kwietnia br. na terenie powiatu sanockiego. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia sprawcy, któremu udowodniono dokonanie 11 czynów. Sprawca prawdopodobnie trafi do więzienia.

Policjanci prowadzili postępowania w sprawach dotyczących kradzieży pieniędzy, telefonów komórkowych, radia CB, elektronarzędzi oraz sprzętu RTV. Przestępstwa były popełniane zarówno w Sanoku jak i miejscowościach  gminy Sanok. Sprawca  na przestrzeni kilkunastu miesięcy dokonał włamań do pojazdów pozostawionych na parkingach, do domów oraz piwnic. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę blisko 10 tysięcy zł.

Sanoccy funkcjonariusze wykonując czynności służbowe, rozpytując świadków i prowadząc rozpoznanie operacyjne ustalili, że czynów tych dokonał ten sam sprawca, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do 11 przedstawianych mu zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. 25-latek był już wcześniej karany i odbywał karę pozbawienia wolności za popełnienie podobnych przestępstw.

Ponadto w trakcie postępowania ustalono dwie osoby, które brały udział w dwóch przestępstwach. 40-letnia mieszkanka powiatu sanockiego usłyszała zarzut udziału w kradzieży pieniędzy wspólnie z podejrzanym 25-latkiem. Natomiast 23-letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego policjanci przedstawili zarzut paserstwa.

Część skradzionego mienia została odzyskana i przekazana właścicielom. O karze dla przestępców zdecyduje sąd.

źródło: KPP Sanok

17-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)