REKLAMA
REKLAMA

Wiosenne ukwiecanie Sanoka (FILM)

Wiosenne ukwiecanie Sanoka (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Na ulicach Sanoka widać już wiosenne porządki. Urząd Miasta rozpoczął również coroczne ukwiecanie miasta.

Pomimo iż centrum Sanoka to wielki plac budowy, władze miasta dbają o jego „zieloną” stronę. Kilka tysięcy nasadzonych kwiatów i nowych drzew sprawią, że sanoczanom i turystom przyjemniej będzie spacerować po mieście.

Rondo Beksińskiego już zostało opasane obręczą różnobarwnych bratków.

Przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki lada dzień rozkwitną tulipany, krokusy, hiacynty. Kiedy przekwitną, zastąpią je aksamitki, starzec, szałwia, lobelia, żeniszek i paciorecznik.

Na sanockim Rynku będą ustawione 4 wieże kwiatowe, zaś kolejne dwie przystroją wejście do Urzędu Miasta. W maju wypełnią je kolorowe pelargonie. Podobnie stanie się z donicami, które zostaną powieszone na latarniach usytuowanych na placu św. Jana, płycie rynku i na ul. 3 Maja (deptak).

Warto przypomnieć, że również plac św. Michała zyska nowe oblicze po rewitalizacji. Na pewno przyjemnie będzie się tam relaksować w cieniu lip, ozdobnych krzewów, traw i turzyc.

Zieloną oazą stanie się także dach wieńczący powstający parking wielopoziomowy, który obsadzony zostanie ozdobnymi krzewami.

Urząd Miasta rozpoczął nasadzenia na terenie Sanoka 250 nowych drzew ozdobnych: jarzębin, platanów, surmii, daglezji. Będą one kompensować wycinkę starych lub chorych drzew, jaka miała miejsce w latach poprzednich.

Wraz z nasadzeniami prowadzone są także wiosenne porządki na ulicach, gdzie pracownicy SPGK sprzątają pozostały po zimie piasek. Firmy AZ oraz Eko-Teren czyszczą chodniki, którymi zarządza Miasto. Miejskie zieleńce sprząta firma Eko-Teren, zaś działki niezagospodarowane osoby skazane na roboty publiczne.

Po zakończeniu inwestycji rewitalizacji placu św. Michała oraz budowy parkingu wielopoziomowego w centrum Sanoka planowane jest mycie płyty rynku i deptaku.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

16-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)