REKLAMA
REKLAMA

Wkrótce odbędą się I Mistrzostwa Karpat w Speedridingu

BIESZCZADY. W dniach 23-24  lutego w Ustrzykach Dolnych na terenie największej podkarpackiej stacji narciarskiej „Laworta” odbędzie się Puchar Karpat w speedridingu. Najlepsi polscy zawodnicy w tej bardzo widowiskowej i ekstremalnej dyscyplinie będą walczyć o miano Mistrza Karpat.

Ponadto będzie to okazja do zdobycia cennych nagród ufundowanych przez sponsorów zawodów oraz zdobycia punktów, dzięki którym można uzyskać kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Świata, które planowane są w 2014 w Alpach francuskich.

Speedriding to dyscyplina zimowa, połączenie narciarstwa z paralotniarstwem, która polega na precyzyjnym prowadzeniu małego skrzydła i nart. Po osiągnięciu odpowiedniej prędkości skrzydło wytwarza siłę nośną, którą zawodnik wykorzystuje do niskich lotów oraz księżycowych skoków. Doświadczony zawodnik może zjeżdżać w miejscach niedostępnych dla narciarzy, pokonywać ogromne urwiska i lecieć z prędkością ponad 100km/godz. penetrując każdy zakątek alpejskiego stoku. Podczas jazdy na trasie zawodów Carpathia Speedridingu Cup każdy uczestnik będzie musiał wykazać się umiejętnościami, bez których jazda w wysokich górach jest niemożliwa.

 

Do zawodów zakwalifikowało się 20 zawodników, wśród których są mistrzowie polski w paralotniarstwie oraz dwóch mistrzów polski w speedridingu – Arkadiusz Sabat (2011) oraz Michał Szwedo (2012). Wszyscy rywalizować będą na specjalnej trasie slalomu (speed control slalom), na której znajduje się ogromne 30m urwisko, które zawodnicy będą musieli pokonać skacząc w przepaść z prędkością ponad 100km/h. Każdy zawodnik będzie wykonywał pięć zjazdów, z których do klasyfikacji będą brane 4 najlepsze wyniki (czas przejazdu) mierzone elektronicznie.

Start pierwszego zawodnika przewidziany jest na godzinę 10:00, jednak ze względu na warunki pogodowe termin może ulec zmianie.

Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta Ustrzyki Dolne, Stacja Narciarska Laworta oraz największa na Podkarpaciu Szkoła Narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego „Gromadzyń”. Patronatem medialnym zawody objęły między innymi portale tvPodkarpacie.pl oraz Bieszczady24.pl

źródło: Oficjalna strona zawodów

08-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)