REKLAMA
REKLAMA

Wojewódzki Oddział Podkarpacki Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Sanoku będzie miał swój sztandar

SANOK/ PODKARPACIE. Sanocki oddział, jako jedyny w Polsce nie posiada jeszcze sztandaru, a to dla jego członków ważny wyraz tożsamości. Powołano zatem Honorowy Komitet Fundacji Sztandaru dla Wojewódzkiego Oddziału Podkarpackiego ZWiR WP, na którego czele stanęła Wicewojewoda Podkarpacki Alicja Wosik, zaś jego prace wspierał Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.

Komitet zajął się zebraniem potrzebnych środków na zakup sztandaru. Prowadzona akcja znajdzie swój finał w październikowej uroczystości wręczenia sztandaru związkowi.

Uroczystości towarzyszące jego wręczeniu odbędą się na sanockim Rynku, 5 października br.

Ten wyjątkowy dla weteranów i rezerwistów z sanockiego oddziału dzień rozpocznie się mszą św., odprawioną o godz. 11.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Półtorej godziny później pododdziały wojska i uczestnicy przemaszerują na Rynek, gdzie o godz. 13.00 nastąpi przekazanie sztandaru, zgodnie z ceremoniałem wojskowych, w obecności przedstawicieli administracji rządowej, władz samorządowych oraz społeczności sanockiej. Uroczystości zwieńczy złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej (godz. 14.30).
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym ważnym dla związku wydarzeniu, a po jego zakończeniu do spróbowania tradycyjnej żołnierskiej grochówki.
Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

24-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)