REKLAMA
REKLAMA

Wróżki pomagają chorym dzieciom. Oddział dziecięcy brzozowskiego szpitala zachwyca małych pacjentów (FILM)

Wróżki pomagają chorym dzieciom. Oddział dziecięcy brzozowskiego szpitala zachwyca małych pacjentów (FILM)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Joanna Jeleniewska, artystka z Gliwic, a rodem pochodząca z Brzozowa odmalowała w m ramach akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach” oddział dziecięcy Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Inicjatorem akcji jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, która w całości sponsorowała to przedsięwzięcie.

 

Oddział dziecięcy brzozowskiego szpitala od zeszłego roku funkcjonuje w nowych pomieszczeniach. Prezentuje się bardzo okazale, zarówno pod względem lokalowym, jak i wyposażenia. Rocznie przyjmuje około 1000 małych pacjentów z całego powiatu brzozowskiego.

Teraz stał się jeszcze bardziej przyjazny dzieciom, gdyż zakwalifikował się do autorskiej akcji społecznej prowadzonej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka pt. „Dziecięcy świat w kolorach”. Brzozowski szpital od 2006 roku jest już 16 placówką, w której w artystyczny sposób odmalowano ściany oddziału. Na Podkarpaciu jest trzecim z kolei, po Rzeszowie i Dębicy.

Ze Śnieżką współpracuje artystka z Gliwic Joanna Jeleniewska. To zadanie było tym bardziej miłe jej sercu, że malarka pochodzi z Brzozowa.

Dla każdej realizacji malarka wybiera inny temat. W brzozowskim szpitalu ozdobiła ściany wizerunkami kolorowych wróżek. Ten motyw „wpadł” jej od razu do głowy, gdy zobaczyła różowe ściany oddziału dziecięcego. Wróżki symbolizują dobroć i troskliwość personelu medycznego, który opiekuje się chorymi dziećmi.

Jak mówi Bożena Senkiewicz, ordynator oddziału dziecięcego w Brzozowie, mali pacjenci są zachwyceni malunkami. Kolorowe obrazki witają ich od progu. To powoduje, że stres związany z przyjęciem dziecka do szpitala jest mniejszy.

Dzisiaj pokazano odnowiony oddział zaproszonym gościom. Z tej okazji piosenkarka Justyna Steczkowska i zespół Pectus pozdrowili małych pacjentów za pomocą wcześniej przygotowanego nagrania, życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.

15-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)