REKLAMA

Wspaniały rok sanockich akordeonistów

SANOK / PODKARPACIE. Akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. zakończyli pięknym akcentem wspaniały pod względem sukcesów międzynarodowych i ogólnopolskich rok szkolny. Pod koniec maja zostali zaproszeni w uznaniu swoich osiągnięć do wykonania koncertu

towarzyszącego II Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Lublinie.

Ponad godzinny recital wykonali tam Seweryn Gajda i Rafał Pałacki, występujący zarówno solo, jak i w duecie. Każdy z nich został zmuszony do bisowania, a tuż po nich wystąpił znakomity wykonawca z Moskwy, Aleksander Selivanov, co było tym większym wyróżnieniem. Warto nadmienić, że Rafał tuż przed tym zdobył III nagrodę, będąc jednym z najmłodszych wykonawców  w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Szkół Muzycznych II st. w Słupcy, wzbogacając jeszcze swoją tegoroczną imponującą kolekcję medalową.

A 12 wygranych w tym roku konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich – Lanciano (Włochy), Wiedeń (Austria), Praga (Czechy), Przemyśl, Rzeszów, Stalowa Wola, Belgrad (Serbia) 3 sanockich akordeonistów – Seweryna Gajdy, Rafała Pałackiego i Jakuba Usyka, to absolutny rekord, który odbił się szerokim echem w całej Polsce i daleko poza jej granicami, był piękną promocją Sanoka i Podkarpacia i zaowocował kolejnymi zagranicznymi zaproszeniami.

Seweryn Gajda

Rafał Pałacki

PSM Sanok

04-06-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.