REKLAMA
REKLAMA

Wybory w gminie Sanok. Wystartuje Anna Hałas i kto jeszcze?

SANOK / PODKARPACIE. Już wiadomo, że przedterminowe wybory wójta w gminie Sanok odbędą się 4 sierpnia b.r.. Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów przewidziana jest do 11 lipca. Do tego terminu pozostały tylko trzy tygodnie, a oficjalnie poznaliśmy nazwisko tylko jednego kandydata: Anny Hałas

, sprawującej obowiązki wójta gminy Sanok.

Dorota Mękarska

Marian Czubek: decyzja w czwartek
Marian Czubek, sołtys wsi Niebieszczany i radny powiatowy, który po wygaszeniu mandatu Mariusza Szmyda, jest brany  pod uwagę jako kandydat na stanowisko wójta, poinformował dzisiaj portal esanok, że swoją decyzję ogłosi w czwartek. Radny jeszcze nie zadecydował, w jakiej formie to uczyni.
– Jest wiele dróg dotarcia do społeczeństwa. Prasa, internet – wylicza sołtys Niebieszczan.

PiS  dzisiaj debatuje
– Dzisiaj odbędzie się spotkanie, podczas którego powinna zapaść ostateczna decyzja – mówi Wojciech Pruchnicki, szef powiatowych struktur PiS, mając na uwadze to, że pozostało jeszcze trochę czasu na zgłaszanie kandydatów.

Platforma wybiera kandydata spośród trzech osób
W tym tygodniu poznamy też nazwisko kandydata Platformy Obywatelskiej, która już wcześniej informowała, że dopiero po ogłoszeniu kalendarza wyborczego poda tę informację.
– Jeszcze nie mamy ustalonego kandydata, ale jesteśmy bliżej jego wyboru niż dalej – podkreśla Sławomir Miklicz, szef struktur powiatowych PO.
– Do końca tego tygodnia dokonamy jego wyboru. Pod uwagę brane są trzy osoby.

PSL daje kandydatowi poparcie
Na 27 czerwca zaplanowane jest posiedzenie zarządu powiatowego PSL, podczas którego będzie omawiana sprawa przedterminowych wyborów w gminie Sanok.
– Wtedy podejmiemy decyzję, kto będzie naszym kandydatem, bo chcemy być w samorządach –  podkreśla Grażyna Borek, prezes zarządu powiatu PSL w Sanoku.

Także do 27 czerwca kandydaci mają zgłaszać wnioski o poparcie PSL, gdyż do wyborów będą startować z własnych komitetów wyborczych.

Marian Daszyk jeszcze nie ujawnia zamiarów
Marian Daszyk, mieszkaniec Strachociny, były poseł na Sejm RP, informuje, że odpowiedzi na pytanie, czy będzie kandydował na stanowisko wójta, udzieli w „najbliższym czasie”, nie precyzując jednak, czy to oznacza najbliższe dni, czy też tygodnie.

Stanisław Gołda: są różne możliwości i opcje
Nazwisko  Stanisława Gołdy, byłego członka zarządu powiatu sanockiego,  na giełdzie nazwisk pojawiło się w ostatnim czasie. Jednakże, jak informuje sam zainteresowany, ostatecznej decyzji w sprawie wyborów jeszcze nie nie podjął.
– Każdy ma szansę, prawda? – mówi.

Z jakiego komitetu może startować Stanisław Gołda?
– Są różne opcje i możliwości – odpowiada enigmatycznie były radny powiatowy.

Jutro decyzja SLD
Ziemowit Borowczak, szef powiatowych struktur SLD informuje, że decyzja w sprawie wystawienia kandydata w wyborach wójta gminy Sanok zapadnie jutro.

19-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)