REKLAMA
REKLAMA

Wyciąg w Karlikowie sprzedany!

SANOK / PODKARPACIE. Stal Sanok sprzedała wyciąg narciarski w Karlikowie! Zasoby finansowe klubu zostaną zasilone kwotą 1,8 mln zł. Większość pieniędzy (1,5 mln) zostanie przeznaczona na spłatę długów. Pozostałe 300 tys. zł  zapewni komfort bieżącej działalności. Istnieje duża szansa, że nowy właściciel stacji narciarskiej zostanie sponsorem strategicznym klubu.

Po ostatnich zawirowaniach wydawało się, że najbliższe miesiące będą dla Stali Sanok niezwykle trudne. Tymczasem, sprzedaż wyciągu narciarskiego w Karlikowie da klubowi nie tylko głęboki oddech, ale i niezłe perspektywy na przyszłość.

Po ponownym wyborze na stanowisko prezesa Stali Sanok Józefa Koniecznego w lipcu 2012 roku, nowy „stary” sternik klubu deklarował, że jednym z priorytetów jest właśnie sprzedaż wyciągu. Zarząd podjął uchwałę, która zakładała minimalną kwotę, za którą będzie można nabyć stację narciarską. Wtedy, mówiono o 2,5 mln zł. Dzisiaj wiemy, że udało się zdobyć mniej, ale i tak jest to zastrzyk gotówki dający klubowi „drugie” życie.

Nowym właścicielem wyciągu będzie rzeszowska firma Nordic Sport zajmująca się działalnością sportowo-rekreacyjną. Strony podpisały umowę przedwstępną.

Funkcjonowanie wyciągu będzie kontynuowane. Obecnie trwają przygotowania do sezonu zimowego. Firma pozostawi na stanowiskach osoby, pracujące do tej pory w stacji narciarskiej w Karlikowie – mówi Józef Konieczny prezes Stali Sanok.

Oprócz spłaty zadłużenia wobec zewnętrznych wierzycieli, pieniądze ze sprzedaży trafią na konta zawodników i trenerów, którzy mają do odebrania zaległe wynagrodzenia. Cały czas trwają rozmowy z przedstawicielami firmy Nordic Sport w kontekście ewentualnego sponsorowania Stali Sanok. Czy w najbliższym czasie możemy się zatem spodziewać wzmocnienia zespołu?

Zgodnie z założeniami, które wypracowujemy podczas rozmów, istnieje duża szansa na to, żeby firma Nordic Sport została sponsorem strategicznym klubu. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, sformalizujemy ustalenia już w najbliższych dniach. Wtedy, będziemy mogli myśleć o wzmocnieniu składu zespołu – zaznacza Józef Konieczny.

Po zakończeniu rundy jesiennej III ligi lubelsko-podkarpackiej, Stal zajmuje 16. miejsce z dorobkiem 13 punktów po 16 pojedynkach. Sanoczanie zanotowali 3 zwycięstwa, 4 remisy i 9 porażek. Pierwszy mecz rundy wiosennej zaplanowano jeszcze na listopad. W razie sprzyjających warunków, żółto-niebiescy zagrają w Lublinie z Lublinianką Wieniawa (17 listopada, godzina 12:00). Start rozgrywek ligowych w 2014 roku odbędzie się w dniach 22-23 marca.

foto: wyciąg w Karlikowie

 

 

15-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)