REKLAMA
REKLAMA

Wyłudzili wizy do Polski, aby pracować na czarno w Europie

PODKARPACIE. W okresach letnich i wakacyjnych nasila się proceder wyłudzania przez Ukraińców wiz wjazdowych do Polski, z prawem do podjęcia pracy. Wczoraj Straż Graniczna zatrzymała kolejne takie osoby.

13 czerwca funkcjonariusze SG prowadząc kontrolę pojazdów na drogach w m. Bachórzec, Bachórz, Korytniki i Barwinek zatrzymali czworo obywateli Ukrainy. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że cudzoziemcy posiadają polskie wizy krajowe z prawem do pracy.

Dwie kobiety, podróżujące busem z Przemyśla do Mediolanu (Włochy), a skontrolowane w m. Korytniki posiadały wizę z prawem do pracy w Polsce. Miały pracować w firmie z Gdyni. W trakcie prowadzonych przez funkcjonariusze SG z Huwnik czynności sprawdzających, ujawniono, że zaproszenia były fałszywe. Firma z Gdyni nigdy nie wystawiała zaproszeń dla cudzoziemców. Także, podczas składania wyjaśnień, Ukrainki zeznały, że ich celem był wyjazd do pracy we Włoszech. Jednak na to nie otrzymały zgody i wizy, dlatego w polskim konsulacie we Lwowie wyłudziły dokumenty wjazdowe, zezwalające na przyjazd do Polski.

Podobnie było w przypadku Ukrainki zatrzymanej przez SG do kontroli w m. Bachórz (gm. Sanok) i 48-letniego ukraińskiego kierowcy Mercedesa. Oboje posiadali fałszywe zaproszenia do pracy w Warszawie. Przyznali się, że wyłudzili w konsulacie wizę, aby wyjechać na Zachód Europy i tam podjąć pracę na czarno.

Straż Graniczna, w tego rodzaju przypadkach, wydaje decyzję o  unieważnieniu wizy i zobowiązaniu cudzoziemców do opuszczenia Polski w określonym terminie.

Poza tym, osobom stawiane są zarzuty dot. posłużenia się w trakcie odprawy granicznej fałszywymi zaproszeniami.

O sprawie została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Sanoku i Przemyślu. Cudzoziemcy wrócili na Ukrainę.

BOSG

14-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)