REKLAMA
TORUS

Wypadek sanockiego busa. Zmarł 10-letni chłopiec

MAŁOPOLSKA. 27 sierpnia około godz. 8.40 w miejscowości Łapczyca/ k. Bochni na drodze krajowej nr 4 kierujący autobusem marki Iveco 57 letni mieszkaniec Leska z nieustalonej przyczyny jadąc za innym samochodem ciężarowym przejechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego

z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Man (z przyczepą). Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni jedni przy dobrej widoczności.

Autobus przewożący około 20 pasażerów jadąc z Sanoka do Krakowa zjeżdżał ze wzniesienia. Jechało w nim około 20 osób. Natomiast samochodem ciężarowym jechał tylko kierowca 58 letni mieszkaniec podkrakowskich Zielonek. Obaj kierujący byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia pojazdów pomocy medycznej udzielono 17 osobom, z których pięć doznało niegroźnych potłuczeń. Do bocheńskiego szpitala trafiło 8 rannych. Trzy osoby zostały przetransportowane do krakowskich szpitali  śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w tym – 10 letni chłopiec wraz z matką i starszy mężczyzna.

Po udzielonej pomocy medycznej poszkodowanym ostatecznie w bocheńskim szpitalu  pozostaje kierujący autobusem z obrażeniami głowy i żeber. Pozostałe osoby opuściły szpital. Osobom, które mogły kontynuować podróż  do Krakowa pracownicy Urzędu Gminy w Bochni zapewnili transport, a wcześniej w pobliskiej szkole zorganizowano niezbędna pomoc.

Na miejscu do godz. 14.30 trwały czynności policji z udziałem Prokuratora Rejonowego w Bochni. W akcję ratunkową zaangażowanych było kilka karetek pogotowia i pojazdów Straży Pożarnej, co spowodowało utrudnienie w ruchu. Zorganizowano objazd oraz zezwolono na przejazd autostradą pojazdom ciężarowym, gdzie na tym odcinku zazwyczaj obowiązuje je zakaz dzięki czemu utrudnienia były mniej dotkliwe.

Mimo wysiłków lekarzy niestety chłopca nie udało się uratować i zmarł w godzinach wieczornych.


Wypadek sanockiego busa pod Krakowem. Zawiodły hamulce

KPP Bochnia
foto:  KPP Bochnia

28-08-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.