REKLAMA
REKLAMA

Wypadek w Siedliskach. Kierowca prowadził pod wpływem alkoholu i bez uprawnień (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj w Siedliskach doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jak ustalili policjanci jego prawdopodobny sprawca był pijany. 26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 18.30 w Siedliskach. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierowca opla vectry prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu oplem astrą i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Wskutek tego zderzenia obydwa samochody znalazły się całkowicie poza drogą. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców  alkomatem. Jak ustalili, kierowca opla astry był trzeźwy. Natomiast 26-latek kierujący oplem vectrą był pijany. Urządzenie wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W wyniku tego zdarzenia ucierpiał kierowca opla astry. Mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Kierowca opla vectry i trójka jego pasażerów nie doznali obrażeń.

26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Nieodpowiedzialnego kierowcy nie ominie również kara za popełnione wykroczenie kierowania bez uprawnień. Natomiast jeżeli prowadzone postępowanie w tej sprawie potwierdzi, że to 26-latek przyczynił się do zaistnienia tego zdarzenia dodatkowo odpowie on za spowodowanie wypadku i zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przewożonym pasażerom.

źródło: KPP Brzozów

08-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)