REKLAMA
REKLAMA

Wypadek w Siedliskach. Kierowca prowadził pod wpływem alkoholu i bez uprawnień (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj w Siedliskach doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jak ustalili policjanci jego prawdopodobny sprawca był pijany. 26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 18.30 w Siedliskach. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni kierowca opla vectry prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu oplem astrą i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Wskutek tego zderzenia obydwa samochody znalazły się całkowicie poza drogą. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców  alkomatem. Jak ustalili, kierowca opla astry był trzeźwy. Natomiast 26-latek kierujący oplem vectrą był pijany. Urządzenie wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W wyniku tego zdarzenia ucierpiał kierowca opla astry. Mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Kierowca opla vectry i trójka jego pasażerów nie doznali obrażeń.

26-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Nieodpowiedzialnego kierowcy nie ominie również kara za popełnione wykroczenie kierowania bez uprawnień. Natomiast jeżeli prowadzone postępowanie w tej sprawie potwierdzi, że to 26-latek przyczynił się do zaistnienia tego zdarzenia dodatkowo odpowie on za spowodowanie wypadku i zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przewożonym pasażerom.

źródło: KPP Brzozów

08-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)