REKLAMA
REKLAMA

Z modlitwą o pokój

TREPCZA / PODKARPACIE. Dzieci i młodzież miejscowego Zespołu Szkół zanim przekroczą szkolne progi zgromadzą się przy Pomniku Niepodległości. W 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej w krótkiej modlitwie polecą wszystkich poległych. Zapalone pochodnie i znicze  będą zewnętrznym znakiem pamięci, która nie umiera.

Uczniowie najmłodszych klas wypuszczą gołębie pokoju dla wszystkich kontynentów naszego globu. W chwili obecnej to orędzie kierowane jest szczególnie do prowadzących walki z użyciem broni chemicznej w Syrii. Jej ofiarami stają się niewinne dzieci, kobiety i osoby cywilne.

Całość poprzedzi Msza św. w miejscowym kościele parafialnym zaplanowana na poniedziałek 2 września br. o godz. 8,00. Do udziału we wspólnej modlitwie o Boże błogosławieństwo w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym zaproszone zostały dzieci i młodzież szkolna, ich Rodzice oraz Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy miejscowej szkoły.

Foto i tekst: AS

31-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)