REKLAMA
REKLAMA

Z modlitwą o pokój

TREPCZA / PODKARPACIE. Dzieci i młodzież miejscowego Zespołu Szkół zanim przekroczą szkolne progi zgromadzą się przy Pomniku Niepodległości. W 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej w krótkiej modlitwie polecą wszystkich poległych. Zapalone pochodnie i znicze  będą zewnętrznym znakiem pamięci, która nie umiera.

Uczniowie najmłodszych klas wypuszczą gołębie pokoju dla wszystkich kontynentów naszego globu. W chwili obecnej to orędzie kierowane jest szczególnie do prowadzących walki z użyciem broni chemicznej w Syrii. Jej ofiarami stają się niewinne dzieci, kobiety i osoby cywilne.

Całość poprzedzi Msza św. w miejscowym kościele parafialnym zaplanowana na poniedziałek 2 września br. o godz. 8,00. Do udziału we wspólnej modlitwie o Boże błogosławieństwo w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym zaproszone zostały dzieci i młodzież szkolna, ich Rodzice oraz Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy miejscowej szkoły.

Foto i tekst: AS

31-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)