REKLAMA
REKLAMA

Z wizytą w sercu Europy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W dniach 29 września – 3 października 2013 r., na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, gościła w Brukseli 55-osobowa grupa osób z Podkarpacia. Wyjazd był nagrodą za zwycięstwo w różno-tematycznych konkursach i turniejach sportowych. Uczestnikami wycieczki byli przedstawiciele różnych środowisk z powiatów: rzeszowskiego, krośnieńskiego, tarnobrzeskiego, jarosławskiego, sanockiego i dębickiego.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli połączone z prelekcją pana Leszka Gasia, który w PE odpowiedzialny jest za organizację wizyt i spotkań zorganizowanych grup.  Była to również świetna okazja do spotkania z Poseł Elżbietą Łukacijewską oraz jej asystentami, którzy na co dzień pracują w Brukseli. W trakcie poznawania zakamarków gmachu PE uczestnicy wycieczki odbyli krótkie spotkanie z prof. Jerzym Buzkiem, który w latach wcześniejszych pełnił funkcję Przewodniczącego PE. Była to niepowtarzalna okazja do wykonania pamiątkowych fotografii z jednym z najbardziej rozpoznawanych polityków w Europie.

Goście podglądali również pracę Elżbiety Łukacijewskiej zwiedzając gabinet posłanki oraz Parlamentarium, czyli miejsce gdzie w ciekawy sposób można odkrywać kulisy prac Parlamentu Europejskiego, historię Unii Europejskiej i sposób jej działania w formie interaktywnych prezentacji i wystaw.

Nie lada atrakcją było zwiedzanie najciekawszych zabytków Brukseli m.in. Głównego Rynku Brukseli, Łuku Triumfalnego oraz Muzeum Lotnictwa i Broni. Stałym już punktem wycieczek, który wśród osób odwiedzających Belgię cieszy się niesłabnącym powodzeniem jest zlokalizowane na przedmieściach Brukseli Atomium, które również znalazło się w programie wycieczki.

Dzień, w którym uczestnicy żegnali się z Belgią upłynął pod znakiem zwiedzania jednego z najbardziej malowniczych europejskich miasteczek – Brugii. Miasto to, z racji występowania niezliczonej ilości kanałów, przez wielu nazywane jest flamandzką Wenecją. Uczestnicy wycieczki zauroczeni byli jej urokliwymi pełnymi klimatu uliczkami i zlokalizowanymi na każdym kroku sklepikami ze słynną belgijską czekoladą.

Była to nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia wycieczka mieszkańców Podkarpacia w Brukseli zorganizowana przez Elżbietę Łukacijewską. Dzięki takim inicjatywom coraz więcej osób ma szansę przyjrzeć się pracy naszych reprezentantów w PE oraz zobaczyć miasto nazywane sercem Europy.

 

10-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook