REKLAMA
REKLAMA

Zabawy na jesienną nutę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jesienny świat zza okna może być ciekawy i zabawny. Wystarczy popatrzeć na wspólnie wykonane przez rodziców i dzieci jesienne prace a każdy przyzna, że późna jesień nie musi być ponura, szara i melancholijna.

A co można zobaczyć na wystawie w Przedszkolu nr 2 na ul. Jana Pawła II, zorganizowanej na okoliczność wszechobecnej jesieni? A więc: zwierzaki –  cudaki z ziemniaka, cukini, dyni, ogórka, marchewki, pietruszki, gruszki, jabłek, żołędzi, owoców kaliny, kasztanów, winogron, piórek i skrzydełek klonu.
Z kolorowej fotografii spogląda na przybyłych gości malutka „Jesień” o pięknych orzechowych oczach, w ogromnym liściastym wieńcu na głowie i ślicznym uśmiechu na okrągłej buzi.

Obok niej tańczy zielony flaming na bardzo długich nogach, podnosząc w górę smukłą szyję.

Pomarańczowy cudak z dyni strosząc czuprynę patrzy ciekawie na wchodzących gości, zadzierając w górę bardzo spiczasty nos z pietruszki. Szyszkowa rodzina wychodzi na spacer, płosząc gromadkę jeżyków, krokodyl z cukini kłapie zębami z ziemniaka a zezowate, dyniowe pająki próbują skakać wysoko na bajecznie kolorowych nogach. Ludzik z cukini wytrzeszcza marchewkowe oczy strosząc zieloną fryzurę z pietruszki, natomiast wytworna sowa z żołędzi i kolorowych liści patrzy na wszystkich z góry.

Jesienne drzewa migoczą kolorami, szyszkowa wiewiórka szuka zgubionych orzechów, lampion z jasnej bibułki jesiennych liści połyskuje wśród czerwieni i brązu delikatnym światłem.
Na ławach spoczywają kosze pełne owoców i warzyw a całość otula oddech, bardzo już późnej jesieni…

Gdy powstawały te prace w wielu domach przez moment zamilkły telewizory, odłożono komórki, zgasły monitory komputerów. Dlatego te jesienne cudaki są pełne słoneczno-radosnych blasków i długo pamięta się chwile, gdy w powietrzu unosił się beztroski śmiech
bo powstawało coś niecodziennego. Jest to magia wzajemnego porozumienia, polegająca na pielęgnowaniu więzi pomiędzy najbliższymi. Tak rodzą się i utrwalają wspomnienia dzieciństwa, które unoszą się w świat w dorosłe życie, i które są zwierciadłem każdego rodzinnego domu. Domu, w którym wszyscy się kochają i wszyscy się wzajemnie potrzebują.

Poniżej prezentujemy jesienne prace dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Sanoku,
ul. Jana Pawła II 23.

materiały nadesłane

12-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)