REKLAMA
REKLAMA

Zabawy na jesienną nutę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jesienny świat zza okna może być ciekawy i zabawny. Wystarczy popatrzeć na wspólnie wykonane przez rodziców i dzieci jesienne prace a każdy przyzna, że późna jesień nie musi być ponura, szara i melancholijna.

A co można zobaczyć na wystawie w Przedszkolu nr 2 na ul. Jana Pawła II, zorganizowanej na okoliczność wszechobecnej jesieni? A więc: zwierzaki –  cudaki z ziemniaka, cukini, dyni, ogórka, marchewki, pietruszki, gruszki, jabłek, żołędzi, owoców kaliny, kasztanów, winogron, piórek i skrzydełek klonu.
Z kolorowej fotografii spogląda na przybyłych gości malutka „Jesień” o pięknych orzechowych oczach, w ogromnym liściastym wieńcu na głowie i ślicznym uśmiechu na okrągłej buzi.

Obok niej tańczy zielony flaming na bardzo długich nogach, podnosząc w górę smukłą szyję.

Pomarańczowy cudak z dyni strosząc czuprynę patrzy ciekawie na wchodzących gości, zadzierając w górę bardzo spiczasty nos z pietruszki. Szyszkowa rodzina wychodzi na spacer, płosząc gromadkę jeżyków, krokodyl z cukini kłapie zębami z ziemniaka a zezowate, dyniowe pająki próbują skakać wysoko na bajecznie kolorowych nogach. Ludzik z cukini wytrzeszcza marchewkowe oczy strosząc zieloną fryzurę z pietruszki, natomiast wytworna sowa z żołędzi i kolorowych liści patrzy na wszystkich z góry.

Jesienne drzewa migoczą kolorami, szyszkowa wiewiórka szuka zgubionych orzechów, lampion z jasnej bibułki jesiennych liści połyskuje wśród czerwieni i brązu delikatnym światłem.
Na ławach spoczywają kosze pełne owoców i warzyw a całość otula oddech, bardzo już późnej jesieni…

Gdy powstawały te prace w wielu domach przez moment zamilkły telewizory, odłożono komórki, zgasły monitory komputerów. Dlatego te jesienne cudaki są pełne słoneczno-radosnych blasków i długo pamięta się chwile, gdy w powietrzu unosił się beztroski śmiech
bo powstawało coś niecodziennego. Jest to magia wzajemnego porozumienia, polegająca na pielęgnowaniu więzi pomiędzy najbliższymi. Tak rodzą się i utrwalają wspomnienia dzieciństwa, które unoszą się w świat w dorosłe życie, i które są zwierciadłem każdego rodzinnego domu. Domu, w którym wszyscy się kochają i wszyscy się wzajemnie potrzebują.

Poniżej prezentujemy jesienne prace dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Sanoku,
ul. Jana Pawła II 23.

materiały nadesłane

12-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)