REKLAMA
TORUS

Zagórski Kiermasz Wielkanocny (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Sali Kameralnej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu odbył się pierwszy kiermasz wielkanocny. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej.

Uczestnikami kiermaszu były Koła Gospodyń Wiejskich i Miejskich z całej gminy Zagórz. Przygotowane przez Panie kolorowe, wielkanocne stoły uginały się pod ciężarem ozdób i wyrobów gastronomicznych kusząc smakoszy. Każdy mógł kupić coś dla siebie oraz spróbować regionalnych, wielkanocnych potraw, które zostały przygotowane do degustacji. Główną atrakcją jednak był konkurs na najpiękniejszy i najsmaczniejszy mazurek, w którym brało udział osiem kół gospodyń.

Komisja w składzie: Teresa Kułakowska – przewodnicząca, Jerzy Biskup – szef kuchni restauracji Nad Osławą i  Aniceta Brągiel – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu miała dokonać oceny mazurków pod względem wrażenia artystycznego, walorów smakowych i regionalności.

Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po burzliwych obradach przyznali następujące miejsca:
I miejsce – Koło Gospodyń Miejskich w Zagórzu – Zasławiu
II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Czaszynie
III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrem
IV miejsce Koło Gospodyń Miejskich w Zagórzu Wielopolu

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy Kiermaszu.

Całość imprezy uświetnił występ zespołu śpiewaczy POŁAŃCE działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Średniem Wielkiem.

Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i gościom Kiermaszu Wielkanocnego, jednocześnie zapraszając do udziału w następnym roku.

foto: MGOKIS Zagórz

25-03-2013
Poprzedni artykuł:
«
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.