REKLAMA
REKLAMA

Zakapiorskie zaduszki w Cisnej

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Tradycyjnie w drugi weekend po Wszystkich Świętych, w Cisnej odbędą się Zakapiorskie Zaduszki. W tym roku w ich organizację włączyło się Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej.

Początek wydarzenia 9 listopada o godz. 18.00. W programie wspominki poetycko-muzyczne przy Kapliczce pamięci w Cisnej i zapalenie zniczy na grobach zmarłych przyjaciół na ciśniańskim cmentarzu. Około godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zostanie otwarta wystawa wspomnieniowa poświęcona Zofii Komedowej Trzcińskiej, która przybliży i przypomni czasy, kiedy to, już po śmierci Krzysztofa Komedy, zamieszkała w Bieszczadach.

W ramach wystawy przewidziana jest ekspozycja zdjęć i pamiątek po Zofii Komedowej, spotkanie z Tomaszem Lachem – synem Zofii Komedowej oraz z pisarzem Andrzejem Potockim. Zostanie również pokazany dokument „Crazy Girl”zrealizowany przez GCKiE, a utwory Krzysztofa Komedy wykona Angela Gaber Ensemble.

źródło: materiał nadesłany

04-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)