REKLAMA
REKLAMA

Zakochaj się w Polsce nocą (ZDJĘCIA)

SANOK/ PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy prac Krzysztofa Masiuka. Od czwartku (22 bm) za pomocą zdjęć Krzysztofa Masiuka będzie można zakochać się w Polsce nocą.

Krzysztof Masiuk – Góral z urodzenia i pochodzenia. Podróżnik, żeglarz i fotograf. Miłośnik polskich gór. Zakochany w Beskidach i Bieszczadach, które wielokrotnie przemierzył z plecakiem. Autor licznych fotoreportaży m.in. z Karaibów, Seszeli, Cyklad, Wysp Liparyjskich, czy Spitsbergenu. Laureat krajowych i zagranicznych nagród w dziedzinie fotografii. Jego ostatnim projektem, nad który pracuje jest „Zakochaj się w Polsce nocą”, który prezentuje piękno polskich miast i miejscowości nocną porą.

Inspiracją unikalnego projektu Krzysztofa T. Masiuka są podróże po kraju.

Choć ulubionym tematem zdjęć pochodzącego z Suchej Beskidzkiej fotografika był do niedawna pejzaż, to za sprawą fascynacji dziełami XIX-wiecznego francuskiego fotografa Gustave Le Graya, rozpoczął on realizację swoich młodzieńczych marzeń o przedstawieniu Polski światłami nocy.

Dzięki iluminacji i nocnej grze świateł  zdjęcia nabierają zupełnie innego, niejednokrotnie fantastycznego wymiaru

Przedmiotem wystawy są zarówno piękne mało znane perełki Polski regionalnej jak również duże metropolie, stąd wszechobecne zainteresowanie towarzyszące wystawom.

Projekt wystawy ma charakter otwarty. Kopie wystawy nieustannie pokazywane są w przeróżnych zakątkach Polski, ale również za granicami.

W BWA Galeria Sanocka wystawa potrwa do 31.08.

Organizatorami wystawy są:

– Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Tarnowie
– Instytut Analiz Środowiska
– BWA Sanok

Projekt „Zakochaj się w Polsce nocą” objęli honorowym patronatem:

– Katarzyna Sobierajska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
– Tomasz Głogowski – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Zrównoważonego Rozwoju Ekologii, Energetyki, Turystyki i Gospodarki

Partnerem wystawy jest:
– Firma Remondis Sp. z o.o.

21-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)