REKLAMA
REKLAMA

Zakończyły się szkolenia z samoobrony dla kobiet (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Siedemdziesiąt dwie sanoczanki w różnym wieku zgłosiły się udziału w trzech edycjach warsztatów „Prawo i samoobrona”. Odbyły się one w ramach projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta” (strategia „Kobieta bezpieczna”) realizowanego przez Miasto Sanok.

Zajęcia skierowane były do kobiet, głównie tych pracujących w systemie zmianowym, w zawodach sfeminizowanych, ale także tych, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Jednak do udziału w projekcie zgłosiły się również panie pracujące w administracji, księgowości, szkolnictwie, a także mamy ze swoimi córkami. Organizując tego typu zajęcia chcieliśmy pokazać paniom, że nie są bezbronne i wyposażyć je w umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach – mówi Jadwiga Warchoł, koordynator projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”.

Trzy edycje warsztatów trwały od września do grudnia br. Na każdą turę składało się 20 godzin zajęć, prowadzonych przez ok. 3,5 tygodnia przez policjantów, specjalistów z dziedziny prawa oraz sztuk walk. Panie poznały aspekty prawne, psychologiczne, policyjne związane z kwestią bezpieczeństwa, a także elementy sztuki samoobrony, radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Jednak to nie wszystko, uczestniczki miały również możliwość spotkania się z innymi kobietami o podobnych zainteresowaniach, czy problemach.

W ankiecie podsumowującej warsztaty, panie bardzo pozytywnie oceniły cały cykl szkoleniowy.

Na pewno czuję się teraz bezpieczniej. Szkoda tylko, że warsztaty trwały tak krótko. Gdyby była taka możliwość, ponownie wzięłabym udział w podobnym szkoleniu, może teraz bardziej zaawansowanym – podsumowała jedna z pań.

Warto dodać, że w ramach tej samej strategii, w listopadzie prowadzone były warsztaty „Wendo, czyli kobieca droga”, dla kobiet, które chcą uwierzyć w siebie, nabyć pewności, wzmocnić się, zmienić swoje życie i czuć się bezpiecznie.
Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

19-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook