REKLAMA
REKLAMA

tvPodkarpacie.pl: Zobacz jak wyglądały warunki pogodowe i obozowisko szkoły przetrwania na Bukowym Berdzie! (FILM)

tvPodkarpacie.pl: Zobacz jak wyglądały warunki pogodowe i obozowisko szkoły przetrwania na Bukowym Berdzie! (FILM)

BIESZCZADY. Otrzymaliśmy zdjęcia filmowe zrealizowane podczas akcji ratunkowej prowadzonej przez ratowników grupy bieszczadzkiej GOPR na Bukowym Berdzie. Materiał zawiera obraz obozowiska szkoły przetrwania. Zachęcamy do zapoznania się z unikatowym nagraniem.

W poniedziałek (4 stycznia) ratownicy grupy bieszczadzkiej GOPR, straży granicznej prowadzili akcję ratunkową na Bukowym Berdzie, gdzie utknęło 10 adeptów przygody z wrocławskiej szkoły przetrwania w wieku 14-16 lat. W bliskiej odległości od obozowiska ze względu na fatalne warunki atmosferyczne nie mógł wylądować helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – wiatr osiągał prędkość do 80 km/h, natomiast widoczność była fatalna – mówił Stefan Zubel, kierownik filii LPR w Sanoku.

W efekcie helikopter wylądował w miejscowości Muczne i po upływie 3 godzin śnieżyca wykluczyła go z działań ratunkowych. W związku z tym grupa 10 osób została metodą tradycyjną sprowadzano z Bukowego Berda. – Jest to trudna akcja ponieważ odczuwalna temperatura jest bardzo niska a widoczność znikoma – mówił po powrocie helikoptera do Sanoka Huber Marek, szef szkolenie bieszczadzkiego GOPR-u.

Do szpitala w Ustrzykach Dolnych trafił wyziębiony i odwodniony 16-latek, z odmrożonymi dwiema stopami.

Jako pierwsi publikujemy nagranie z akcji ratunkowej na Bukowym Berdzie.

05-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)